Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Berberler 2018’i dolu geçirdi


Sakarya Berberler Esnaf Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu, göreve geldiği bir yıldan bu yana yapılmayan hizmetleri, projeleri ve çalışmaları hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İndirim anlaşmaları

Dolu dolu bir yıl geçirdiklerini söyleyen Başkan Hacıoğlu, “Üyelerimizin teveccühü ile göreve gelir gelmez hemen çalışmalara başlayarak virane bir halde olan oda hizmet binamızı yeni yerine taşıyarak hizmete aldık. Burada geçmişe bir sünger çekerek, her şeye sıfırdan başladık. Daha sonra mahalle mahalle bütün üyelerimizi gezerek yıl içinde uygulamaya aldığımız tarife belirleme toplantıları yaptık ve böylelikle sorunları yerinde görme imkanı da bulduk. Ayrıca bu süre zarfından yine üyelerimizin kullanımına sunulmak üzere indirimli sağlık hizmetlerinin yanı sıra yine indirimli alışveriş ve kozmetik anlaşmaları yaptık. Bu indirimleri üyelerimize özel bastırdığımız kartlarla resmileştirdik” dedi.

 

Eğitim ve sosyal

Yine berberlere diş muayene ve implant tedavisi imkanı sağlayan anlaşmaları imza altına aldıklarını belirten Başkan Hacıoğlu, “Üyelerimize sosyal faaliyetlerimiz ile moral vermeye çalıştık. Bu kapsamda geleneksel iftar buluşması, tarihi ve sosyal mekanların gezileri düzenledik. Eğitim faaliyetlerine de çok önem veriyoruz. Yeni kalfa, usta ve çıraklarımızın eğitimleri sonucunda çok güzel bir saç şov düzenledik. 55 yeni üye kaydı yaparak yine eskisi gibi Sakarya’nın en büyük odalarından biri konumuna geldik” dedi. 

 

Kaçak mücadelesi

Kaçak yabancı berberlere ve kayıtsız çalışanlara karşı mücadeleyi birinci gündem maddesi yaptıklarını söyleyen Başkan Hacıoğlu, “Suriyeli ve Iraklı kayıtsız çalışan göçmenlerin 8’ini kayıt altına aldık 4’ ünü mühürlettik. Tabi ki hukuksal kanunlar içersinde bunları mevzuata göre yaptık. Muhasebemizi ve oda hizmetlerini yapma adına odamıza bilgisayar programı zirve sistemini yükleyerek daha kolay hale getirdik” dedi.

 

Dağ gibi borçlar

Odanın borçlarından kurtulmak için mücadele verdiklerini söyleyen Başkan Hacıoğlu, “Birikmiş dağ kadar borç ödemelerini bir sisteme oturttuk. Tabi ki bir enkaz devralmıştık, biz gelir gelmez bu soruna ivme kavuşturmak için var gücümüzle çalıştık ve çalışıyoruz. Yine en iyi hizmeti vermek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu dönem çok farklı projelerle yine gündeme geleceğiz” diyerek katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

8 Ocak 2019 , Salı Bu haber toplam 432 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama