Günün Tarihi:19 Haziran 2019

Listeler gerçek değil!


Sakarya’da ‘Cumhur İttifakı’nın ilçe belediye başkan adaylarına yönelik sosyal medyada hızla yayılan listelerle ilgili olarak, ittifakın her iki il başkanından da bunun gerçeği yansıtmadığı açıklaması geldi.

Listelere itibar etmeyin

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize geleceği tarihin yaklaşması nedeniyle bu tür spekülasyonların ortaya çıktığını belirterek, “Bu listelerin aslı yok, bunlara itibar edilmesin” dedi.

Bilgilendirme olmadı

İl Teşkilatı’na ilçe belediye başkan adaylarıyla ve Cumhur İttfakı’yla ilgili olarak herhangi bir bilgilendirmenin yapılmadığını söyleyen Tever, “Biz teşkilat olarak Pazar günü yapılacak aday tanıtımına hazırlanıyoruz. Adaylarımız orada açıklanacak. Sosyal medya da gezen listeler gerçek değil” dedi.

 

Karar Genel Merkezin

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhur İttifakı konusunda Sakarya açısından henüz kendilerine bir bilgi ulaşmadığını belirterek, “Biz MHP İl Teşkilatı olarak Genel Merkezimiz’e ilimizde olabilecek durumları ilettik” diye konuştu.

En güzel karar

Cumhur İttifakı’na yönelik görüşmelerin Ankara’da Genel Merkezler nezdinde devam ettiğini ifade eden Akar, “Biz her hangi bir ilçe veya rakam belirtmedik. Sadece partimizle şu andaki aday adaylarımızın durumu ile ilgili raporu ilettik. Bu rapor doğrultusunda Genel Merkezimiz en güzel kararı verecektir” dedi.

8 Ocak 2019 , Salı Bu haber toplam 833 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama