Günün Tarihi:19 Haziran 2019

Babalarda atölyede öğreniyor


"En Baba Atölye" projesi kapsamında, baba ve adaylarına ev ve mutfak işlerinde karşılaşabilecekleri zorlukların önüne geçmeleri amacıyla uygulamalı dersler veriliyor.

Evde kullanılan

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nce Sosyal Gelişim Merkezi'nde (SGM) babaların ve baba adaylarının zor durumlarla başa çıkabilmelerini sağlamak için "En Baba Atölye" kuruldu. Derslerin devam ettiği atölyede, baba ve adaylarına zor durumlarda mutfakta hazırlayabilecekleri pratik lezzetler ve evde kullanılan elektrik aletlerle ilgili şef ve öğretmenlerinden uygulamalı eğitim görüyor.

Kursiyerler, "Babalık Psikolojisi" dersinde ise çocuk gelişimindeki önemli etkenleri ve gelişen teknolojinin çocuklar üzerindeki etkilerini öğreniyor.

 

9 hafta devam 

Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nde psikolog olarak çalışan Recep Murat Harman, "En Baba Atölye" adında erkeklere yönelik eğitim programı düzenlediklerini söyledi.  Programın çok güzel devam ettiğini aktaran Harman, "Mutfakta Erkekler Var' dersinde pratik yemekler öğretildi. Ayrıca 'Babalık Psikolojisi', 'El Becerileri İnce İşler' olmak üzere üç programımız var. Bu programlarımızı 9 hafta devam ettireceğiz" diye konuştu. 

 

Kendimiz yapacağız

Kursiyerlerden Hüseyin Şahan da öğrendikçe mutlu olduklarını belirterek, "Sağ olsun hocalarımız da ellerinden geldiği kadar bizlere bir şeyler öğretmeye çalışıyor. Eksiklerimizi tamamlattırıyor. Önce cihazları tanıdık, aletleri tanıdık bugün de üçlü priz yapmayı öğreniyoruz. Evde yapamıyorduk bunları ama burada gördükten sonra evde artık kendi işimizi kendimiz yapacağız." ifadelerini kullandı.

 

Evde ütü

Mehmet Fatih Şen ise kursa başlama kararı alınca farklı tepkilerle karşılaştıklarına işaret ederek, "Buraya katıldığımızı öğrenen arkadaşlar, 'Evde ütü, yemek mi yapacaksın?' gibi şeyler söylediler. Ama biz buraya gelip öğrendiğimizde arkadaşların söyledikleri tam tersine döndü. Derslere onlar da katılmak istedi." şeklinde konuştu.

 

 

11 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 414 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama