Günün Tarihi:19 Haziran 2019

‘Önceliğimiz Doğumevi’


Basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda yatırımlar hakkında konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “ 2019 yılı kamu yatırımları açısından ödenek sıkıntısı olan bir yıl. Doğumevi Hastanesi bitilmesi gereken en öncelikli yer olarak üzerinde duruyoruz” dedi.

Gazetecilerle buluştu

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Elegante Kafe’de düzenlenen kahvaltı programa Nayir’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe ve basın mensupları katıldı.

 

Medyanın gücü

Vali Nayir, gazeteciliğin bir eğitim görevi olduğunu, basın mensuplarına bu alanda büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.Gazetecilerin yaptığı işin zor ve meşakkatli olduğuna değinen Nayir, medyanın toplumda güç ifade eden hususlardan biri olduğunu belirtti.

 

‘Bizim gözümüzsünüz’

Basın mensuplarının zaman ve yer mefhumu gözetmeden çalıştıklarını dile getiren Nayir, "İlkeleri, prensipleri olan bir görev yapıyorsunuz. Bizler yürüttüğümüz kamu görevlerindeki önemi sizlerin de yürüttüğünüz gazetecilikte yine bir kamu görevi olarak, sorumluluğunu hissederek yaptığınıza inanıyoruz. Kamu görevini yürütürken bizler sizleri bir ayna olarak görüyoruz. Sizler bizim aynamızsınız. Yürüttüğümüz faaliyetlerin neler olduğunu, halktaki tepkisinin neler olduğunu sizlerle anlamaya çalışıyoruz. Sizler bizim bağımızsınız. Halkın bizden olan taleplerini sizden anlamaya çalışıyoruz. Sizler bizim gözümüzsünüz aynı zamanda bizim göremediğimiz şeyleri sizin üzerinizden görmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

 

Ortak payda Sakarya

Gazeteciliğin, yorum ve eleştirileriyle yönetimleri daha iyiye yönlendiren bir meslek olduğunu vurgulayan Nayir, bu mesleğin aynı zamanda halkın haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan önemli bir eğitim görevi olduğunu kaydetti. Ortak paydanın Sakarya olduğunu aktaran Nayir, "Temennimiz, insanımızı daha iyiye yönelterek Sakarya'mızın adının güzel haberlerle olumlu haberlerle örnek haberlerle duyurulmasını sağlamak. Ortak paydamız Sakarya'mız. Sakarya için yapılacak her şeyde biz tekliflere, önerilere açığız. Sizlerle birlikte çalışmanın mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz. Ben tekrar gününüz hayırlı olsun diyorum. Sağlıkla sıhhatle bu görevi yapmanızı temenni ediyorum. Aranızdan ayrılan, ebediyete intikal etmiş olan gazetecilerimiz varsa Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

 

Uzun vadeli

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Nayir, Kadım Doğum Hastanesi hakkındaki soru üzerine, “ Göreve başladığım süre 2 ay oldu. Sakarya gibi büyük bir ilin tüm problemlerini anlamak için iki ay yeterli olmaz. Ama görmüş olduğum husus Sakarya’nın bir çok konuda marka şehir olmaya aday olduğudur. Bunun için de ilin bütün dinamiklerine görev düşüyor. İlin geleceğinin planlanması gerekiyor. Uzun vadeli bir plan çerçevesinde hareket edilmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

 

Hastane açıklaması

Sağlık konusunda binaların önemi olduğunu ifade eden Vali Nayir, “ Doğumevi Hastanemizde sıkıntılar yaşanmış fesih yoluna gidilmiş. Teslim süreci devam ediyor. 2019 yılı kamu yatırımları açısından ödenek sıkıntısı olan bir yıl. Onların aşılması konusunda biz önceliklerimizi belirledik. Doğumevi Hastanesi bitilmesi gereken en öncelikli yer olarak üzerinde duruyoruz. İnşallah bu problemleri aşacağız” dedi. Vali, Nayir daha sonra İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’den bilgi alarak, “ İnşaata başlanmış, taşeron seçiminin de yapılmış. Malzemeleri getiriyorlar. Bu yıl bitireceklerinin sözünü de verdiler” dedi. 

11 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 378 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama