Günün Tarihi:19 Haziran 2019

Yüzme bilmeyen kalmayacak


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ülke genelinde hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Sakarya’da tüm hızıyla devam ediyor.

Üçüncü dönem

Projeye dahil olan İlkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencileri beden eğitimi ve oyun dersi saatlerinde uzman antrenörler eşliğinde havuzda yüzme eğitimi alıyorlar. 11 Kasım 2018’de başlayan projenin ilk iki döneminde785 öğrenciye ders verildi. Derslerin 3ncü dönemi dün Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımıyla başladı.

 

Projenin startı

Projenin startı Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cengiz Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, veliler ve öğrencilerin katılımıyla başladı.

 

Destek teşekkürü

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Murat Acar, “Cumhurbaşkanlığımızın 2’nciYüz Günlük eylem planında yer alan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin hayata geçirilmesini sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımıza, desteklerini esirgemeyen Sakarya Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze, öğretmenlerimize, antrenörlerimize ve en önemlisi öğrencilerimizi teşvik eden ailelerimize çok teşekkür ediyor. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

 

Spora yönlendirme

Acar, ikinci dönem çalışmalarının bu hafta sona ereceğini, üçüncü dönem eğitimlerinin 14 Ocak-20 Şubat tarihlerinde verileceğine değinerek, şu ifadeleri kullandı: "Proje ilkokul 3 ve 4'üncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak ilk kez uygulanıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen 'Türkiye Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme' projeleri ile ilimizdeki öğrencilerimizi mevcut altyapı ve fiziki mekan imkanlarından faydalandırarak, sosyal hayata katılmalarına imkan sağlamayı hedefliyoruz. Sporun her geçen gün daha geniş kitlelere yayılması, çocuk ve gençlerimize sporu sevdirerek onları sportmen bireyler olarak yetiştirmeyi planlıyoruz."

 

61 bin 674 sporcu

Gençlik Spor İl Müdürü Çelik’de, “16 ilçede, 54 branşta 61 bin 674 lisanslı sporcumuzla sportif faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. En önemli branşlarımızdan olan yüzme branşında 2 bin 36 lisanslı sporcumuzla faaliyetlerimizi Yüzme Havuzumuzda devam ettiriyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Hedefleri yüksek

Yüzme sporunun hem sağlık açısından hem de yerine göre başkalarının hayatını kurtarabileceği son derece önemli bir yetenek ve sanat olduğunu ifade eden ve Sevgili Peygamberimizin de imkânı olanların yüzmeyi öğrenmesini tavsiye ettiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir , “Yüzmeyi öğrenen öğrencilerimizi ve onlara ders veren antrenörlerimi tebrik ediyorum. İnşallah Türkiyemiz ve İlimiz dünyada her zaman dereceye girebilecek sporcular yetiştirir. Sizler emek verdiğiniz sürece, başaracağım diye hedefleri yüksek tuttuğunuz sürece önünüzdeki engelleri aşabilirsiniz. Biz de Sakarya Valiliği olarak, sporcularımızın daima yanındayız ve İnşallah sizleri her konuda destekleyeceğiz” diye konuştu.

 

11 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 448 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama