Günün Tarihi:19 Haziran 2019

Gönüllülere ilk yardım eğitimi


Sakarya'da "AFAD Gönüllülüğü" Projesi kapsamında gönüllülere yönelik ilk yardım eğitimi verildi.

Bilgiler anlatıldı

Sakarya AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, AFAD İl Müdürlüğü'nde İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından iki gün boyunca gönüllülere ilk yardım eğitimi anlatıldı. Gönüllüler, ilk yardım bilgileri, hasta ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanama, yaralanma, bilinç bozuklukları, kırık, çıkık, yanık, donma, zehirlenme, ısırma ve sokmalarda ilk yardım ile hasta ve yaralı taşıma teknikleri konusunda teorik bilgi aldı.

 

Olası müdahale

Daha sonra uygulamalı eğitim alan AFAD gönüllüleri, eğitim sonunda sınava tabii tutuldu.

Sınavı başarıyla tamamlayan gönüllüler, olası ilk yardım ve acil durumlarda müdahale etmede bilgili, bilinçli ve müdahaleci durumuna geçerek Sağlık Müdürlüğünden ilk yardım kartı almaya hak kazandı.  İl AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş, eğitim sonunda İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri ve AFAD gönüllülerine teşekkür etti.

 

11 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 398 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama