Günün Tarihi:16 Temmuz 2019

Mehmet Amca’dan 26 gündür haber çıkmadı


Adapazarı ilçesinde evinden çıktıktan sonra kendisinden yaklaşık 26 gündür haber alınamayan 85 yaşındaki Mehmet Güler'in bulunması için AFAD ve sivil savunma ekiplerince geniş çaplı başlatılan arama çalışmaları sürüyor

Çelebiler Mahallesi

Alınan bilgiye göre, Çelebiler Mahallesi'nde ikamet eden Mehmet Güler'in (85) 23 Aralık 2018'de gece saatlerinde evinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alamayan yakınlarının durumu yetkililere bildirmesi üzerine başlatılan çalışma kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) İl Müdürlüğü ekipleri, bölgede geniş çaplı arama yürüttü.

 

Gönüllü arama

AFAD ekiplerinin yanı sıra, Güler'in yakınları ve gönüllü arama kurtarma ekipleri de bölgedeki arama çalışmasına katıldı. Gruplara ayrılan ekipler, çalışmalarını Sakarya Nehri kenarlarında, dağlık alanlarda ve tarım arazilerinde sürdürüyor.

 

Kaşkaş’tan açıklama

AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, alzaymır hastası Güler'in 23 Aralık'ta saat 03.00 civarında evinden çıktıktan sonra kaybolduğunu anımsattı. Kaşkaş, olayın AFAD İl Müdürlüğü’ne intikal ettiği andan itibaren başta AFAD olmak üzere itfaiye, jandarma, sivil toplum kuruluşları gibi devletin müdahaleye yönelik bütün unsurlarının harekete geçtiğini söyledi.

 

 

Hava açık olunca

Kaşkaş, şöyle devam etti:"Yaklaşık 26 günden beri arama tarama çalışmaları deva ediyor. Bugüne kadar arama çalışmalarımızdan 96 personel, 34 araç 2 bot 6 arama köpeği ve 2 drone ile görev yapılmıştır. Bugün ise havanın da güzel olması münasebetiyle  aramalar yeniden başladı”.

 

Kimler katıldı?

AFAD İl Müdürlüğü’nün 28 personel, 6 araç, 1 bot, 2 adet 2x8 argo, 2 arama köpeği arama çalışmalarına katıldığını söyleyen Kaşkaş, “Gönüllü kuruluşlarımız SAKE, SAKDER, SABAH, Afet Gönüllüleri Derneği, İHH olmak üzere 23 personel 6 araç ile bu çalışmalarımıza destek veriyor. Toplamda bugün 51 personel, 14 araç, bir bot 2 arama köpeği ile arama tarama çalışmalarına devam edeceğiz. Ümit ediyoruz Mehmet Amcamız sağ salim bulunur, ailesine teslim ederiz. Ailesine tekrar geçmiş olsun. İnşallah bu çalışmalar sonuç verir." Dedi.

 

18 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 661 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama