Günün Tarihi:16 Haziran 2019

‘İttifak bozulsa da adayım’


CHP Karasu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Kerem Erksoy, kamuoyuna adaylıktan çekildiği şeklinde yayılan söylentilerle ilgili olarak, “Bunların aslı astarı yok. Ben Karasu İlçe Teşkilatı’nın ısrarlı talebiyle ve CHP Merkez Karar Yönetim Kurulu’nun onayıyla aday oldum. Vazgeçmem söz konusu değil” dedi.

‘Karasu’ya 17 yıl hizmet verdim’

Seçim çalışmaları çerçevesinde mahalle ve esnaf gezilerini sürdüren CHP adayı Kerem Erksoy, 17 yıl süreyle genel cerrah olarak hizmet verdiği Karasu’ya şimdi de belediye başkanı olarak hizmet etmek istediğini söyledi. Erksoy hafta içinde Resüller, İhsaniye, Adatepe mahalleleriyle Küçük Sanayi Sitesi, oda başkanları ve merkez esnafına ziyaretlerde bulundu.

 

Beraber tartışıyoruz

Vatandaşla görüşmelerinin klasik siyasetçi-seçmen sohbetlerinden farklı geliştiğini anlatan Kerem Erksoy, “Ben de zaten alışılagelmiş üsluptan uzak, dostça sohbetlerden yanayım. Sorunları beraber tartışıyoruz ve çözümlerin ne olması gerektiğini de birlikte bulmaya çalışıyoruz. Gittiğim her kahvede her evde içten bir sıcaklıkla karşılanıyorum. Bu da beni mutlu ediyor” diye konuştu.

 

İlçe dışından aday

CHP ve İYİ Parti’nin Millet İttifakı adı altında seçim işbirliği kararı aldığına işaret eden Kerem Erksoy, MHP’nin Sakarya’da bir ilçe dışında aday çıkarmama kararı almasından sonra İYİ Parti’nin farklı bir yaklaşım sergilemeye başladığını söyledi.

 

Genel merkeze aktarıldı

Erksoy, “İki partinin genel merkezlerince alınmış bir karar var. Buna rağmen il ve ilçe yönetimlerinin bu kararı tanımama biçiminde bir tavır sergilemeleri doğru değil. Karasu özeli için maalesef böyle bir durum söz konusu. Gelişmeler genel merkezlere aktarıldı. Salı veya Çarşamba günü oradan kesin karar çıkacak. Alt kademeler buna uymazlarsa kendi bilecekleri iştir. Ben CHP adayı olarak yoluma devam edeceğim” dedi.

 

23 Ocak 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 404 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama