Günün Tarihi:16 Temmuz 2019

Bin 300 işçi için sözleşme


Arma Filtre Fabrikasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerini devam ettiğini belirten Türk Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç, , “ Bin 300 işçimiz için en iyi sözleşme şartlarını sağlamak istiyoruz. İşveren ile ortak bir noktada buluşacağımıza inanıyorum” dedi.

Türk Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç, yetkili oldukları fabrikalardan Arma Filtre’de toplu iş sözleşmesi görüşmelerini sürdürdüklerini ve işçi için en iyi şartları sağlamak istediklerini dile getirdi. Bin 300 işçiyi ilgilendiren sözleşme görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulunan Meriç, “ Sendika olarak işçilerimiz için yüzde 15 zam ve kıdem istiyoruz. Bunun yanında birkaç talebimiz daha var. Görüşmeler devam ediyor. Taleplerimizden geri adım atmak istemiyoruz. İşverenle ortak bir noktada buluşacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

30 Ocak 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 663 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama