Günün Tarihi:15 Aralık 2019

‘Bin yataklı olmazsa olmaz’


Adapazarı Belediyesi Meclisinde konuşan MHP’li Meclis Üyesi Erhan Acar, şehirdeki hastanelerde hasta yatağı konusunda sıkıntı yaşandığını belirterek, “ Bin yataklı hastane bu sebeple çok önemli. Bin yataklı Adapazarı için olmazsa olmaz” dedi.

Meclis toplantısı

Adapazarı Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı dün gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında toplanan mecliste 13 gündem maddesi karara bağlandı. Gündem maddelerinin görüşülmesine başlanmadan önce gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP’li Selim Özen Adnan Menderes Caddesi üzerindeki lokantaların kaldırım üzerine masa koyduklarını ifade etti. Özen, “ Büyükşehir’e gerekli başvurularda bulunduk ancak sonuç alamadık. En azından kaldırımın genişletilmesi lazım” dedi.

 

Dolmuş durağı

Özen, “ Hızırtepe Mahallesi’nde Sigorta Taksi Dolmuş Durağı’nın üç yolun kesişme noktasında kaldı. Bunu da ilgili makamlara ilettik ancak sonuç alamadık. 30 yıldır bu mahallede oturuyorum ancak yeni caddenin açılması ile böyle bir sorun ortaya çıktı. Ciddi anlamda yayalar ve trafik konusunda sorun oluşturuyor. Mahalle sakinleri olarak durağın kaldırılmasını talep ettik. Emniyet de bu talebimizi haklı buldu. Durağın güvenli bir noktaya taşınmasını talep ediyoruz” dedi.

 

Yatak ihtiyacı

MHP’li bir diğer Meclis Üyesi Erhan Acar ise, “Sakarya’da yoğun bakımın yanı sıra hastanelerde yatak konusunda da ciddi sıkıntı var. Bir yakınım için iki gün yatak bulamadık.  Sağlık çalışanlarının hepsine teşekkür ediyorum 24 saat görev yapıyorlar. Bin yataklı hastane Adapazarı’nın olmazsa olmazı artık. Sayın Cumhurbaşkanı da yapılacağını ifade etti bizler de konunun takipçisi olacağız. Tabi ki önce kadın doğum hastanesinin de bitmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. Başkan Süleyman Dişli gündem dışı konuşmalarda gündeme getirilen konuların takipçisi olacaklarını dile getirdi.

 

Mezarlık ve gasilhane

Gündem dışı konuşmalar sonrasında gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Gündemin ilk 4 maddesi oy birliği ile imar ve bayındırlık komisyonuna havale edildi. 5 ila 9. Maddeler ise oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 10. Maddesi hukuk ve imar komisyonuna havale edilirken Alandüzü Mahallesi’nde mezarlık alanı olarak ayrılan taşınmazın amacında kullanılmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne devrini içeren 11. Madde oy birliği ile kabul edildi. 12. Madde de ise yağcılar mahallesinde 629 ada 880 parsel nolu alanın Gasilhane yapılmak amacı ile Büyükşehir Belediyesi’ne devri onaylandı. 13. Madde de imar komisyonuna devredildi.

5 Şubat 2019 , Salı Bu haber toplam 496 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU