Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

43 yıllık gururla emeklilik heyecanı


Sakarya eğitim camiasında; beyefendi kişiliği, duruşu, yöneticilik tecrübesi ve babacan tavırlarıyla herkesin gönlünü kazanan Atatürk İlkokulu Müdürü Müdür Turan 43 yıllık mesleki yaşamına büyük bir gururla veda etti.

Huzurlu günler

65 yaşına girmesi dolayısıyla emekliliğe ayrılan Müdür Turan’ı çalışma arkadaşları, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli ve şube müdürleri, okulda düzenlenen sade bir programla yeni yaşamına uğurladılar. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da emekliye ayrılan Atatürk İlkokulu Müdürü Müdür Turan’a eğitime katkılarından dolayı teşekkür ederek, yeni yaşamında sağlıklı, mutlu ve huzurlu güzel günler diledi.

 

43 yıllık eğitimci

Öğretmenlik mesleğine Ağrı Yazılı Köyü İlkokulunda başlayan Müdür Turan mesleki yaşamında son 40 yılını Sakarya’da geçirdi. İlimizde Çaybaşı Yeniköy Hacı Mehmet Akkoç İlköğretim Okulunda 20 yıl, Yavuz Selim İlköğretim Okullarında 5 yıl, Mithatpaşa Şehit Ahmet Akyol İlköğretim Okulunda 6 yıl, Türk-İş İlkokulunda 3 yıl ve Atatürk İlkokulunda 5 yıl başarıyla görev yapan Müdür Turan, aktif eğitimciliğe veda ederken, eğitim camiasında en uzun süreli çalışan okul yöneticileri arasındaki yerini aldı.

 

Duygusal veda

İlimiz eğitim camiasının en sevilen isimlerinden biri olan Müdür Turan, emekliliğe ayrılışını sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu.

“Değerli büyüklerim, idareci ve öğretmen arkadaşlarım, öğrencilerim, velilerim, çalışanlarım  kıymetli dostlarım!

Bu kutsal mesleği bizden sonraki öğretmenlere devretmenin mutluluğu ve böyle güzide bir topluluğun üyesi olarak 05/02/2019 tarihi itibari ile emekli oluyorum. Yıllarımı verdiğim onurum, gururum, namusum olarak gördüğüm mesleği; layıkıyla, onurla ve gururla sürdürmeye çalıştım.

Umutlarınız umudum, kederleriniz kederim, sevinçleriniz sevincim oldu. Ben de bir insanım hatalarım, eksikliklerim olmuştur elbet. Haklarınızı helal edin, benim hakkım helal olsun.

43 yıllık mesleki çalışma süreci içerisinde vefat ederek aramızdan ayrılan  aziz öğretmenlerimi rahmet, minnet ve şükranla anarken, emekli olan meslektaşlarıma, bu kutsal mesleği fedakarlıkla ve gururla yürüten arkadaşlarıma, kıymetli velilerime ve tüm eğitim camiasına sonsuz başarı ve mutluluklar diliyorum. Yüreğinizdeki sevgi seli hiç bitmesin. Tek dileğim düşlerini  kurduğunuz  bir dünyada tüm beklentilerinizin gerçekleşmesidir. Ufkunuz aydınlık,yolunuz açık olsun.Selametle kalın.”

 

7 Şubat 2019 , Perşembe Bu haber toplam 619 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama