Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

Başar güven tazeledi


Sapanca Ziraat Odası’nın önceki gün gerçekleştirilen genel kurulunda seçime tek liste ile giren mevcut Başkan Necati Başar yeniden başkanlığa seçildi.

Geniş katılım

Sapanca Ziraat Odası’nın Olağan Genel Kurulu önceki gün gerçekleştirildi. Sapanca’da bir restoranda düzenlenen genel kurula AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, AK Parti Sapanca Belediye Başkan Adayı Özcan Özen, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, ziraat odası başkanları, çiftçiler ve davetliler katıldı.

Genel kurul

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan Genel Kurulun Divan Başkanlığını Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar üstlendi. Divan katipliklerini ise Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık ve Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar yaptı.

‘Çalışacağız’

 Yönetim kurulunun ibrasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Sapanca Ziraat Odası Başkanı Necati Başar, ilçede tarımın gelişmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi. Çiftçinin her zaman yanında olduklarını ifade eden Başar, “ Yönetim kurulumuz ile birlikte çiftçinin yanında olmaya devam edeceğiz. Genel kurulumuza katılarak bizleri onurlandıran tüm delegelerimize, çiftçilerimize ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. Çiftçi bu ülkenin olmazsa olmazıdır. Onların haklarını korumaya hep birlikte devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ise tarımsal kalkınmayı Sakarya’dan başlatacaklarını dile getirdi.

Merkez olacak’

Tarıma dayalı kalkınmayı önemsediklerini belirten Yüce, “ Tarım Daire Başkanlığı ile bitki, hayvan ve sulama kanallarına ilişkin ciddi çalışmalar yapacağız. Tarımın beşiği olan Sakarya'da örnek model oluşturacağız. Et, süt ve beyaz et üretiminde önemli bir potansiyele sahibiz. Kanatlı hayvancılıkta Sakarya ilk sırada. İnşallah Sakarya'yı tarım ve hayvancılığın merkezi haline getireceğiz" dedi.

Tekrar başkan 

Konuşmaların ardından genel kurul yapılan seçim ile sonlandı. Seçime tek liste olarak giren ve uzun yıllardan beri Sapanca Ziraat Odası Başkanlığı görevini yürüten Necati Başar yeniden oda başkanlığına seçildi. Başar’ın yönetim kurulunda Abdullah Şahin, Murat Bostancı, Engin Eker ve Mustafa Yıldız yer aldı. Başkan Necati Başar seçimin ardından kendisine destek olan tüm çiftçi ve delegelere teşekkür etti.   

7 Şubat 2019 , Perşembe Bu haber toplam 558 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama