Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

Muhasebede yeni dönem


TFRS (Türkiye Finansal Raporlama Standartları) / TMS (Türkiye Muhasebe Standartları) uygulamaları temel eğitimi Sakarya’da gerçekleştirildi.

Eğitim

SMMM Odası Halil Kocacık konferans Salonu’nda, Recep Selimoğlu’nun sunumu ile başlayan TFRS (Türkiye Finansal Raporlama Standartları)  / TMS (Türkiye Muhasebe Standartları) uygulamaları temel eğitimine  meslekmensupları ve adayları yoğun ilgi gösterdi. Oda Başkanı Ertuğrul Kocacık, eğitimin meslek mensuplarına faydalı olmasını ve çalışmalarında kolaylıklar diledi. Ayrıca 2019 yılında mesleki seminerlerin ve eğitimlerin devam edileceğini söyledi.

Konular

Seminerde YMM Recep Selimoğlu’nun değindiği konular;  Tek düzen hesap planı  yürürlükten kaldırılmalı, TFRS / TMS  yeni  hesap planı uygulaması başlamalıdır!Finansal raporlamaya ilişkin kavramsal çerçeve. Finansal raporlamanın amacı. Faydalı finansal bilginin niteliksel özellikleri. Finansal tabloları oluşturan unsurların tanım, tahakkuk ve   ölçümleme esasları. Sermaye ve sermayenin devamlılığı (korunması) kavramları. Sermaye ve sermayenin korunması kavramları. Finansal durumun ölçümlemesiyle doğrudan ilgili; Unsurlar, Varlıklar, Borçlar, Özkaynaklar(ÖzSermaye), Kiralama İşlemleri vb.

 

7 Şubat 2019 , Perşembe Bu haber toplam 658 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama