Günün Tarihi:16 Temmuz 2019

‘Sakarya’yı şaha kaldıracağız’


AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Akyazı’da seçim çalışması gerçekleştirdi.

Ziraat odası

Yüce Ziraat Odası Başkanlığı, Belediye Başkanlığını, MHP İlçe Başkanlığını, AK Parti İlçe Başkanlığını ve emekli Din Görevlisi Hüseyin Harputoğlu’nu ziyaret etti. Ekrem Yüce, ilk olarak Ziraat Odası genel kuruluna katıldı. Ziyaretinde konuşan Yüce, genel kurula katılan mahalle delegelerinden 31 Mart günü yapılacak seçimde destek isteyerek hizmet sözü verdi.

 

Tarım politikaları

Akyazı Ticaret Borsası'nda gerçekleştirilen genel kurulda Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, oda üyeleri ve çok sayıda katılımcı yer aldı. Başkan Adayı Ekrem Yüce, yeni dönem tarım politikalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

Çiftçi buluşmaları

 Programın açılış konuşmasını yapan Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, "Tüm çalışmalarımız çiftçilerimiz için. Tarım Bakanlığımızla birlikte bitki hastalıkları eğitimi ve İŞKUR'la işbirliği içerisinde meslek edindirme kursları açtık. İŞKUR eğitimlerine katılanlara hibe desteğinde bulunduk. Tarım fuarlarına katılarak yeni gelişmeleri yakından takip ettik. Sakarya ziraat raporuna ilçe düzeyinde katılım sağladık. Muhtar-Çiftçi-Oda buluşmaları düzenledik. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce'ye teşekkür ediyor, çiftçi ürünlerinin değerinde satılmasını sağlayacak yatırımların hayata geçirilmesini talep ediyoruz" dedi.

 

Marka şehir Sakarya

 Başkan Adayı Ekrem Yüce, genel kurulun hayırlı olmasını temenni ederek, "Büyükşehir Belediyesi'nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve ekonomiyi daha aktif kullanacağız. Vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıran, ulaşım modellerini hayata geçireceğiz. Ulaşımda örnek olacak çalışmalar gerçekleştireceğiz. Sakarya'ya Afet Eğitim Merkezi'ni inşa edecek, eğitim turizmini de şehrimizde yaygınlaştıracağız. Engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapacağız. Temiz ve doğal çevre için marka bir şehir oluşturacağız" dedi.

 

Ürün araştırma merkezleri

 Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Sakarya eğitim anlamında da önemli bir ivme yakaladı. Yeni bir üniversite kuruldu. Öğrencilerimiz ülkemizin farklı bölgelerinden şehrimize eğitim için geliyor. Kültür elçisi öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız. Çocuk Üniversitesi'yle de çocuklarımıza özel eğitimler vereceğiz. Bilimle, icatla uğraşacağız. Ekonomik olarak gelişmiş bir şehiriz. Şehrimiz hem tarımda hem de sanayide öne çıkıyor. Bu değerlerimizi markalaştıracağız. Belii ürünler özelinde araştırma merkezleri kuracağız. Sakarya; ayva, kiraz, mısır, fındık, üzüm, kabak gibi ürünlerde çok iyi konumda. Bu ürünlerin yetiştiriln

mesi ve pazarlanması konusunda çalışacağız" diye konuştu.

 

Tarıma farklı bakış

 Yüce, "İnşallah şehrimize tarımla ilgili yeni bir birim kuracağız. Tarım Bakanlığımızla görüştük. Bakanlığımızın destekleriyle tüm birimleri teşkilat bünyesinde toplayacağız. Şehrimiz yaşayanlarının gelir düzeyinin artması adına çok çalışacağız. Şehri yaşatan 3. alan da spordur.  Sakarya'yı yeniden sporcu yetiştiren bir şehir haline getireceğiz. Amatör spor kulüplerimize desteklerde bulunacağız. Sıklıkla bahediyorum; kalkınma için 3 başlık gereklidir. Eğitim, Kamu-Özel işbirliği ve müteşebbis. Bu 3 bağlamı bir arada kullanarak Sakarya'da kalkınmayı üst seviyeye çıkartacağız" ifadelerini kullandı.

 

MHP ziyareti

Yüce’nin ikinci ziyaret durağı Akyazı Belediyesi oldu. Başkan Hasan Akcan ve bazı meclis üyeleri tarafından karşılanan Yüce, MHP Akyazı İlçe teşkilatına geçti. Burada da İlçe Başkanı Ali Dertli ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Yüce, Cumhur İttifakının yurt genelinde olacağı gibi Sakarya’da da başarıya ulaşacağını söyledi.

 

Tüm aday adayları

Yüce’nin üçüncü ziyaret durağı AK Parti İlçe Başkanlığı oldu. İlçe Başkanı Mesut Ekrem ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetimi ile kalabalık partililer tarafından karşılanan Yüce’yi Akyazı Belediye Başkan aday adaylığına müracaat edenlerin tamamı da karşıladı.

 

Birlik ve beraberlik

Partide gerçekleştirilen toplantıda kürsüye gelen İlçe Başkanı Mesut Ekrem seçimlerde başarı sözü verdi. Daha sonra kürsüye Akyazı Belediye Başkan adayı Bilal Soykan gelerek başarı elde etmenin yolunun birlikten, beraberlikten ve de çok çalışmakta geçtiğini belirterek, Sakarya’da tüm ilçeleri ve büyükşehir belediye başkanlığını Cumhur ittifakının kazanacağını vurguladı.

 

Cazibe merkezi

Kürsüyle son olarak Büyükşehir belediye Başkan adayı Ekrem Yüce geldi. Sakarya’nın tarımı, sanayisi ve turizmi ile önemli bir şehir olduğunun altını çizen Yüce, “Güzel ilimizin bütün bu özelliklerinden yararlanacağız ve şehrimizi cazibe merkezi haline getireceğiz. Bu seçimden alnımızın akıyla ve zaferle çıkmamız lazım, bunu gerçekleştirebilmek içinde çok çalışmamız ve gönüllere girmemiz lazım. Akyazı ve Sakarya’mız 31 Mart seçiminde neden Türkiye birincisi olmasın?” diye de sordu.

 

Kimse engelleyemez

Yüce, “Hepimiz kardeşiz. Sakarya’mızı şaha kaldıracağız. Gönül Belediyeciliği yapacağız ve insanlarımızın gönüllerinde taht kuracağız. Her nasip vaktine esirdir. Eğer nasibimizde başkan olmak varsa bunu kimse engelleyemez”  Ekrem Yüce’nin Akyazı ziyaretindeki son durak emekli din görevlisi Hüseyin Harputoğlu oldu. Burada bir müddet kalan ve Harputoğlu ile sohbet edip görüşen Ekrem Yüce Akyazı’dan ayrıldı. 

8 Şubat 2019 , Cuma Bu haber toplam 486 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama