Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

Akyazı Ziraat’ta Bayraktar yeniden


Akyazı Ziraat Odası’nın Olağan Genel Kurul toplantısı Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda yoğun katılımla yapılırken, Ali Şener Bayraktar yeniden başkan seçildi.

Kongreye katılım

Genel Kurula AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akçan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Şinasi Bayraktar, Ak Parti Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan, İyi Parti İlçe Belediye Başkanı Adem Güner,  Akyazı Devlet Hatanesi  Başhekimi Yavuz Tepeçınar,  İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan,  SGK İlçe Müdürü Selim Albayrak, Ziraat Bankası Müdürü Muhittin Güner, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, çevre ilçelerin Ziraat Odası Başkanları, Akyazı Ziraat Odasının mahalle delegeleri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

 

Din heyeti

Ali Şener Bayraktar’ın açılışını yaptığı genel kurulda, Divan Başkanlığına Sapanca Ziraat Odası Başkanı Necati Başar, Başkan Yardımcılığına Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Katip üyeliklere Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek ve Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar seçildiler.

 

Maaş almadık

Akyazı Ziraat Odasının 2015 -2018 yılları falliyet raporu ve kesinleşmiş hesapları ile 2019 – 2022 yılları çalışma raporu ve tahmini bilançoları, Ali Şener Bayraktar tarafından genel kurula okundu. Yapılan oylamada da genel kurulda tarafından ilgili gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra konuşan Başkan Ali Şener Bayraktar, “Bugüne kadar meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte çiftçilerimizin hak ve menfaatlerinin korunması, mesleki faaliyetlerinin iyileştirilmesi ve odanın yürürlükteki kanun ve mevzuata uygun olarak yönetilebilmesi için azami gayret içerisindeyiz. Bundan sonra da aynı heyecanla çiftçilere hizmet edeceğiz. Görev süremiz boyunca maaş, harcırah, oturum ücreti gibi adlar altında hiçbir ücret almadan bu görevi yerine getirdik. Özveriyle çalışan bütün meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Özendirici olmalı

Bayraktar konuşmasının devamında,  çiftçilerin üretimle ilgili maliyetlerinin arttığını mazot, gübre, ilaç, tohum vb. birçok girdinin fiyatlarının arttığını ançak ilçedeki temel ürünler olan mısır ve fındık fiyatlarının aynı ölçüde artmadığını bununda çiftçinin birim alandaki kazancını önlediğini ve bu sebeple de birçok üreticinin borçlarını ödeyemez duruma geldiğini ifade etti.

Bayarktar, “Bu sebeple de ürettiklerimizin hak edilen fiyatlardan satılabilmesi için ürünlerimize talepte bulunacak bölgede rekabet oluşturacak tarımsal sanayilerin devreye girmesi önemlidir. Büyükşehir Belediyesi ve alt kademe belediyeleri bu konuda teşvik edici ve yatırımcıları özendirici olmalı” dedi.

 

Hizmet plaketi

Akyazı Ziraat Odasının Genel Kurulunda söz alan Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Sakarya’nın ekonomik olarak gelişmiş bir şehir olduğunu ve tarımla ilgili yapılabilecekleri anlattı.  Genel Kurulun sonraki bölümünde Akyazı Ziraat Odası ile işbirliği ile uyum içerinde çalışarak çiftçilere hizmet veren Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Başkan ve Müdürlerine Oda tarafından plaket takdimi yapıldı.

 

Seçimler yapıldı

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akçan, İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Selim Albayrak, Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Tepeçınar ve Ziraat Bankası Müdürü Mühittin Güler’e teşekkür plaketi verildi. Plaket töreninden sonra seçimlere geçildi.

 

Yönetim kurulu

Yargı gözetiminde yapılan seçimler neticesinde Akyazı Ziraat Odasının 21 kişilik Meclis asil ve yedek üyelerinin seçimi ile yönetim kurulunun 7 kişilik asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. Ali Şener Bayraktar Başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer aldı.

Nazmi İnan, İzzet Akarcan, Yakup Apaydın, Aydın Şimşek, Ahmet Avcı, Beydullah Karcı. Yedek Üyeler; Yunus Güçer, Mesut Kılıç, Nihat Şen, Turhan Çetin, Harun Köymen, Ali Buz, Eyüp Yıldıztaş.

 

10 Şubat 2019 , Pazar Bu haber toplam 584 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama