Günün Tarihi:19 Ağustos 2019

‘Tank Palet’in devri söz konusu değildir’


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla Tersanesi’nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591)’un denize indiriliş töreninde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Sakarya'daki tank palet fabrikası ile ilgili iddialarına sert tepki göstererek, "Tank palet fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri asla söz konusu değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan , "Ülkemizin kullandığı helikopter, füze sistemlerinin üreticisinin özel sektör olduğunu görüyoruz. Özel sektör kurumları bu alanlarda çoğu zaman öncülük ediyor. Hal böyleyken Türkiye'nin savunma sanayinde miadını çoktan doldurmuş eski sistemde ısrar etmesinin makul hiçbir yanı olamaz. Eski sisteme takılmak fayda değil telafisi zor zararlar verir. CHP Genel Başkanı'nın Sakarya'daki tank palet fabrikasına dair gündeme getirdiği iddiaların ne milli kaygılarla, ne savunma sanayii ile ne orada çalışan kardeşlerimizin hassasiyetiyle hiçbir ilgisi yoktur.”

Taşınmazlar devletindir

Tank palet fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri asla söz konusu değildir diyen Erdoğan, “CHP Genel Başkanı yaptığımız onca açıklamaya rağmen, inatla ve ısrarla halen bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. Her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir. Firma yüzde elli Katar, yüzde elli Türk ortaklığı olan bir firmadır. Buraya 40- 50 milyon dolar yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Yeni yatırımlarla fabrikayı çok daha güçlü hale getirecektir” diye ifade etti.

Özlük hakkı gerilemeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çalışanların, Özlük haklarında da hiçbir gerileme yaşanmayacaktır.  Olmadık iftiralarla yalan yanlış bilgilerle milletimizin kafasın karıştırmaya çalışanlar en büyük zararı Türk savunma sanayine veriyoruz. Bunlar akla zarar iddialarla bir çok projeyi kamu özel sektör işbirliğini dinamitlemeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Özel sektör düşmanlığı yapmak İHA üretilmesin, SİHA üretilmesin, Korvet üretilmesin demektir. Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş'a Türkiye'yi dar edenler, şimdi de bize saldırması başarılı özel sektör firmalarını hedef almaları asla tesadüf değildir.”

Başarıya devam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların amacı Türkiye'yi ekonomide IMF'ye, diplomaside batıya, savunma sanayiinde de belli başlı devletlere mahkum etmek istemeleridir. Bunlar bizim gözümüzde Türkiye'yi içerden çökertmeye çalışan Truva atlarıdır. Bundan sonra da terör örgütüne taşeronluk yapanların değil milletimizin ne dediğine bakacağız. Devletimizin beka mücadelesini baltalamaya çalışanların değil, yüreği bu ülke için çarpanlarını hassasiyetin dikkate alacağı. FETÖ'cü alçaklara alkış tutanları değil 15 Temmuz gecesi göğsünü tanklara siper edenlere kulak kabartacağız. Türkiye içindeki bu gafillere rağmen savunma sanayiinde başarılarına devam edecektir" dedi.

 

11 Şubat 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 318 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama