Günün Tarihi:19 Ağustos 2019

CHP’de eksik tanıtım


CHP, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerdeki adaylarını Ankara’da düzenlenen törenle tanıttı. Sakarya’dan ise aday gösterilen 9 isimden sadece 5’i tanıtımda yer aldı.

İYİ Parti ittifakı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yerel yönetimlere ilişkin 12 maddelik bildirgeyi de açıkladı. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen törende şehirlerin adayları grup grup sahneye davet edildi. Sakarya’nın adayları kürsüye davet edildiğinde eksikler dikkat çekti. Sakarya’da İYİ Parti ile ittifak yapmış ve 9 ilçede aday gösterme kararı almıştı.

 

Davet edildi

Adapazarı İsmail Kılıç, Arifiye Muzaffer Cebeci, Karapürçek Nizamettin Yıldız, Karasu Kerem Erksoy, Kaynarca Nalan Akçay, Pamukova Hüseyin Eryiğit, Sapanca Cengiz Çiçek, Serdivan Zafer Kazan ve Söğütlü Ferda İlter CHP’nin adayları olarak tanıtıldı. Adayların isimleri okunduktan sonra kürsüye Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, PM Üyesi Ayça Taşkent ve İl Başkanı Erdoğan Isır davet edildi.

 

Özel programları

9 adayın isminin anons edildiği salonda sadece 5 belediye başkan adayının olması dikkatlerden kaçmadı. Aday tanıtım toplantısına katılmayan adayların ilçelerde programları olduğu açıklandı. İl Başkanı Erdoğan, toplantıya katılmayan adaylar Zafen Kazan’ın hasta olduğunu belirtirken, diğer adaylarında özel programının olduğunu söyleyerek olumsuz bir durumun olmadığını kaydetti.

 

İşte 12 madde

CHP’nin 12 maddelik seçim manifestosunda, “ 1- Hoşgörülü ve saygılı kentler, 2- Hakça paylaşan kentler, 3- Hesap veren ve şeffaf yönetilen kentler, 4- Yoksulluğu yenen kentler, 5- Üreten ve istihdam yaratan kentler, 6- Yenilikçi ve akıllı kentler, 7- Ulaşım sorunu, 8- Nefes alan kentler, 9- Sosyal adaleti sağlayan kentler, 10- Kültür ve sanatı geliştiren kentler, 11- Doğa dostu kentler ve 12- Mutlu şehirler” yer aldı.

 

 

11 Şubat 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 510 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama