Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

BBP’de Genel Başkanlı tanıtım


Büyük Birlik Partisi (BBP)’nin Orhangazi Kültür Merkezi’nde ki programında adaylar tanıtıldı.

Görkemli tören

Büyük Birlik Partisi’nin istişare toplantısı Adapazarı Belediyesi Orhan Gazi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Genel Başkan Mustafa Destici ve beraberinde ki heyet Hendek TEM Otoyolu’nda görkemli bir törenle karşılandı. Karşılama törenine İl Başkanı Cemal Can, Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu ve kalabalık bir grup tarafından karşılanan Destici konvoyla toplantının yapılacağı salona geldi.

 

İktidara eleştiri

İl Başkanı Cemal Can’ın selamlama konuşmasıyla başlayan programın devamında kürsüye çıkan Genel Başkan Mustafa Destici ülke gündemini değerlendirdi. Kartal’da çöken bina üzerinden hükümetin ‘imar Barışı’nı iptal etmesini isteyen Destici 26 yıllık Büyük Birlik Partisi’nin yerel seçimlerde ki hedefini anlattı. 31 Mart’ta ülkenin Büyük Birlik Partili belediyeler tarafından yönetileceğine vurgu yapan Mustafa Destici iktidar partisini eleştirdi.

 

Yanlış uygulama

Binanın neden çöktüğünün araştırılması gerektiğini belirten Destici, "Dünyanın farklı ülkelerinde 7 şiddetindeki bir depremde dahi binalar çökmezken, İstanbul'un göbeğinde bir bina durup dururken neden çöker? Demek ki orada bir yanlış uygulama, rant, fazla yapılmış kat var. Demek ki projesinden imarına, yapımına, denetimine kadar burada bir eksiklik, hata var. Dolayısıyla bu hatanın, noksanlığın sorumlusu olan herkesin başta aşağıya bunun hesabı vermesi, hukuk önüne çıkması gerekmektedir." diye konuştu.

 

İmar barışı

Destici, olayın üzerinin kapatılmaması ve Türkiye gündeminin dışına çıkarılmaması gerektiğini ifade ederek, "İmar Barışı" düzenlemesine eleştirilerde bulundu.

Çin yönetiminin Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine uyguladığı baskıcı politikalara da değinen Destici, yaklaşık 2 yıldır tutulduğu hapishanede hayatını kaybeden halk ozanı Abdürehim Heyit'e Allah'tan rahmet dileyerek, "Doğu Türkistan'da zulüm devam ettiği sürece, 'Zulüm var, zulmü durdurun, zulüm dursun.' demeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Yeterli değil

Destici, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'un "Çin makamlarını, Uygur Türklerinin temel insan haklarına saygı göstermeye ve toplama kamplarını kapatmaya davet ediyoruz." şeklindeki açıklaması için teşekkür ederek, "Bu açıklama için teşekkür ediyorum ama yeterli bulmuyorum. Bu açıklamalar sürekli olmalı." dedi.

 

Terörle mücadele

BBP Genel Başkanı Destici, terörle mücadelenin devletin en önemli meselelerinden biri olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı: "Geçmişten beri terörle mücadeleye sonuna kadar destek verdik ama maalesef geçmiş dönemlerde bazı noktalarda eksik yapıldı, o zaman da 'Eksik, yanlış, bunun doğrusunu yapın.' dedik. Hükümet terörün tüm unsurlarına karşı topyekun mücadele veriyor. Bunu doğru buluyoruz, sonuna kadar destekliyoruz. Sadece içeride değil, özellikle dış harekatlar çok önemli ve bunların da sürmesi gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye, hiç beklemeden Fırat'ın doğusuna hem Suriye'nin hem de Irak'ın kuzeyini kapsayacak güçlü harekat başlatmalı ve o bölgeden teröristleri temizlemelidir. Bu yapılmadan bize rahat yok. Bugün yapmazsak yarın daha büyük bedeller ödemek zorunda kalırız."

 

Adayları tanıttı

Destici daha sonra partisinin belediye başkan adaylarını salonu dolduranlara tanıttı. Tek tek isimlerini okuduğu adayları sahneye davet eden Destici, Hendek Belediye Başkan adayı Turgut Babaoğlu’nu ‘Bizim Turgut’ diyerek sahneye davet etti. Eski AK Partili Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu’da, MHP’den aday adayı olan isimler Turgut Babaoğlu Hendek’te, Mustafa Boğaz Kaynarca’da, Cavit Karslı ise Karapürçek’te BBP adına seçime girecekler.

 

 

11 Şubat 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 508 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama