Günün Tarihi:25 Mayıs 2019

Buzağı destekleri arttı


HAYKOOP Başkanı Recep Pulat Tarım ve Orman Bakanlığı’nın buzağı desteklerini artırdığını belirterek, “Suni tohumlama dışında doğan buzağı başına ödenen 350 liradestek 550 liraya yükseltildi. Çiftçimize hayırlı olsun” dedi.

Çiftçi memnun

Sakarya-Kocaeli Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) Başkanı Recep Pulat Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen buzağı desteklerine artış yapıldığını belirtti. Suni tohumlama dışı buzağılara verilen 350 liranın 550 liraya çıkarıldığını ifade eden Pulat, “ Bu çiftçimiz için sevindirici bir haber. Suni tohumlama ile alınacak miktar 700 liraya kadar ulaşıyor. Çiftçimize hayırlı olsun. Yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Desteklemeler

Bakanlığın tarım için önemli projeleri hayata geçirdiğini belirten Pulat, “ Atılan adımlardan memnunuz ancak beklentilerimiz de var. Tarımın daha iyi noktalara gelebilmesi için yapılacak çok şey var. Süte verilen 25 kuruşluk destek 31 Mart tarihinde son bulacak bunun uzatılmasını bekliyoruz bakanlığımızdan. Bunun yanında 2018 yılı destek ödemelerinin çiftçilerimiz dört gözle bekliyor” şeklinde konuştu. 

19 Şubat 2019 , Salı Bu haber toplam 602 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama