Günün Tarihi:19 Eylül 2019

‘Ferizli güç katacak’


Ferizli OSB’yi Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile birlikte ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, “Ferizli’ye ve Sakarya’ya, hem de ülkemize üretim anlamında büyük güç katacak” dedi.

İstişare

Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ve Belediye Başkanı Ahmet Soğuk birlikte  Ferizli’de faaliyete geçen Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Ferizli OSB Bölge Müdürü Adil Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette fabrikaların üretimleriyle ilgili istişarelerde bulunuldu.

Üretim canlanacak

Gelişen dünyaya ayak uydurabilmek için üretimin önemine dikkat çeken Çelik, “Özellikle son 15 yıldır sağlanan istikrarla birlikte üretimin önündeki engeller kaldırılmıştır. Ülkemizde kurulan OSB’ler ihracatımızı artırmıştır. Özellikle Ferizli’de iki OSB bu bölgelerde ki üretimi çok canlandıracak, buralara olağan üstü güç katacaktır. Çok şükür üretime de başladı. Tabi burada Başkan Ahmet Bey’e ayrı parantez açmak lazım. Gerek bu OSB için, gerekse kurulacak ikinci OSB’ için Ankara’ya çok gidip gelip bizleri çok yordu. Daima işi sıkı tutup takip etti. İyi ki de yormuş diyorum.”

Yorgunluğumuzu aldı

Çelik, “Bugün geldiği nokta itibariyle OSB’nin üretime başladığını görmek tüm yorgunluğumuzu aldı. Beni çok gururlandırdı ve mutlu etti. Başkanın olağan üstü gayreti olmasaydı belki bugün bu OSB’ler olmayabilirdi. Birlikte yaptığımız çalışmalar neticesinde OSB’leri Ferizli’ye kazandırdık. Ferizli nereden nereye gelmiş. Kendisini tebrik ederim ve özellikle teşekkür ederim. İnşallah burası hem Ferizli’ye ve Sakarya’ya, hem de ülkemize üretim anlamında büyük güç katacak. Her iki OSB’de en az 25 bin insanın çalışacağı baz alındığında, bu bölgeler çok büyüyecek ve gelişecek. Hayırlı olsun” dedi.   

 Üreten ilçe

Başkan Soğuk ise , “Bugün Sayın Hasan Ali Çelik Bey ile Ferizli OSB’miz de bir dizi temaslarda bulunduk. Üretimdeki fabrikalarımızı gezerek yetkililerle genel bir değerlendirme yaptık.  Hasan Ali Çelik Bey’in bahsettiği gibi OSB’ler için Ankara’ya çok gittik geldik ve Ankara’yı bu konuda çok yorduk. Kendisinin de destekleri ile bu yatırımları ilçemize kazandırdık. Bizleri her zaman iyi karşıladılar. Bu yüzden bizde kendisine çok teşekkür ederiz. 5 bin 300 dönüm alan üzerine kurulacak yeni OSB’mizde önemli noktaya geldi. Sanayi bölgeleriyle birlikte artık üreten bir ilçe oluyoruz. İki OSB ile Ferizli, sanayisiyle Türkiye’nin en güçlü ilçelerinden biri olacak. Her zaman söylediğim gibi Ferizli, bir kuşun iki kanadı gibi hem tarımıyla hem de sanayisiyle büyüyüp gelişecektir” dedi.  

22 Şubat 2019 , Cuma Bu haber toplam 328 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU