Günün Tarihi:24 Ağustos 2019

‘Burası Sakarya burada iş var’


İstihdamın arttırılmasına yönelik teşviklere dikkat çeken Sakarya Ticaret Borsası (STB) Başkanı Adem Sarı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Hazine-Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan istihdam seferberliğine tam destek verdiklerini açıkladı.

Yasal düzenlemelerle istidamın teşvik edilmesi için işverenlere çeşitli devlet desteğinin verildiğine vurgu yapan Sarı, “TOBB 2019 istihdam seferberliğini başlattı. Sloganımız ‘Burası Türkiye Burada İş Var’. Bizde Burası Sakarya burada iş var diyoruz” ifadelerine yer verdi. Borsa üyelerini, Sakarya sanayicilerini ve işadamlarını desteklemelerden yararlanmaya davet eden STB Başkanı Sarı, “Umut dolu bir gelecek için herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi gerekiyor. İstihdamın arttırılmasına yönelik yasal düzenlemelerin hayata geçmesiyle iş dünyası yeni fırsatlarla tanıştı. Borsa üyelerimizin tüm fırsatları değerlendirmesini, istihdam seferberliğine katkı sunarak Ülkemizin yarınlarına bir imza atmasını istiyoruz. Sakarya üzerine düşeni yapacaktır” dedi.

 

26 Şubat 2019 , Salı Bu haber toplam 620 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama