Günün Tarihi:14 Ekim 2019

‘Kırgınlıkları unutalım seçimlere odaklanalım’


AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden ve partililerle bir araya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yerel seçimler millet için sonuç odaklı icraat döneminin başlangıcı olacak. Onun için gece gündüz demeden çalışmalı, bir takım durumlarda kırgınlıkları unutalım ve 31 Mart yerel seçimlerine odaklanalım” dedi.

Böbrek nakli merkezi

Bir dizi ziyaret için ilimize gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sakarya Valiliğindeki programlarının ardından Cuma namazını 15 Temmuz Camili Mahallesi’ndeki Şükür Camiinde kıldı. Bakan Koca namazın ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret ederek, Böbrek Nakli Merkezi’nin açılışını yaptı. Bakan Koca’ya ziyaretinde Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Başkanı Yunus Tever, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ve protokol üyeleri eşlik etti.

 

Kadın doğum inşaatı

Bakan Fahrettin Koca Nakil Merkezi açılışının ardından böbrek nakli olacak olan hastalar ile hastanede yatan çocukları ziyaret etti. Bakan Koca daha sonra inşaat halindeki 250 yataklı Kadın, Doğum ve Çocuk Hastanesinde incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Müteahhit Firmadan brifing alan Koca sonrasında AK Parti İl Başkanlığına geçerek partililerle bir araya geldi.

 

Seçime odaklanma

İl Başkanı Yunus Tever tarafından karşılanan Bakan Koca, parti için küslüğün olmaması gerektiğini ve gece gündüz demeden 31 Mart seçimlerine odaklanmak gerektiğini belirtti. Partililere seslenen Bakan Koca, "Yeni dönemde 2023’e kadar ikinci bir seçim olmayacak. 4 buçuk yıllık seçimsiz geçecek. Bu dönem özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile devam edebilecek dönemden bahsediyoruz” dedi.

 

Sağlıkta yeni dönem

Programı kapsamında AK Parti İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Bakan Koca, burada yaptığı konuşmada, sağlıkta yeni dönemde 82 milyon vatandaşın hakkaniyetli, kaliteli ve nitelikli bununla birlikte sürdürülebilir bir sağlık hizmetine kavuşmasını kendilerine hedef olarak koyduklarını kaydetti.

 

9'uncu şehir hastanesi

Bugüne kadar da 8 şehir hastanesinin açılışının yapıldığını, 9'uncu hastaneyi ise 14 Mart Tıp Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açacaklarını dile getiren Koca, "3 haftaya lakın zamandır hasta kabulüne başlandı, dünyanın 3, Avrupa'nın en büyük kapasitesiyle yapılmış bir hastanenin açılışı olacak. Şehir hastanelerini, özellikle bulunduğu bölgelerde sağlıkta zirve, hastanın sevkinin yapılmadığı son nokta olarak görüldüğü, hem teknik alt yapısı hem branş çeşitliliği hem insan kaynağı hem mükemmeliyet merkezleri hem de üniversite ile kullanım ve iş birliği son nokta olarak hizmet veren bir sağlık üssü olarak markalaştırmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

 

Sonuç odaklı

31 Mart'ın, gönül coğrafyasının Türkiye'yi umut olarak gördüğü bu dönemde, özellikle lider ülke olma noktasında çok önemli bir seçim olacağını düşündüklerini kaydeden Koca, "Seçimi kazanabiliriz, Sakarya için kazanmamızda bir sorun olacağını düşünmüyoruz ama oy oranımızın bu 4,5 yıllık sürece yön vermesi anlamında fazlasıyla önemli olduğunu, bundan sonraki süreçte daha güçlü, güven veren, istikrarlı, tecrübeli, hızlı karar veren, memleket ve millet için sonuç odaklı iş gören bir icraat döneminin başlangıcı olacak." değerlendirmesinde bulundu.

 

Sandığa gidin

Seçimde sandığa gitmeme gibi bir yaklaşım içerisinde olunmaması gerektiğini vurgulayan Koca, "31 Mart'ın yeni dönemde, birlik-beraberlik içinde özellikle daha güçlü bir Türkiye hem bu coğrafya hem bu coğrafyadan umudu olanlara hem bu anlamda güven veren bir ada ve istikrar ülkesi olduğunu göstermemiz için önemli bir seçim olduğunu unutmayalım. Dostu sevindiren, düşmanı üzen bir seçim olmasını diliyorum" dedi.

 

Lider ülke

Koca, “Yani eski sistemin kodlarıyla hareket eden bugün git yarın gel diyen bir dönemden daha hızlı karar veren, pratik, sonuçlara giden daha hedef odaklı icraat dönemine geçiş olarak algılıyoruz. Onun bu geçişi 4 buçuk yıllık süreci ülke için bulunduğu konumdan daha güçlü kılan daha lider ülke olma noktasında hızla götüren bir dönemden bahsediyoruz. Bunun için 31 Mart seçimleri önemli. 31 Mart bizim sadece belediye başkanımızı seçtiğimiz, siyasi partiye oy verdiğimiz bir seçim olarak görmeyelim” şeklinde konuştu.

 

Oy oranı

Bakan Koca, “31 Mart bu anlamda bölgede ve gönül coğrafyamızın bizi umut olarak gördüğü bu dönemde özellikle lider ülke olma noktasında çok önemli bir seçim olacağını düşünüyoruz. Onun için seçimi kazanabiliriz, kazanmamızda bir problem olacağını Sakarya için düşünmüyoruz. Ama oy oranımızın bu 4 buçuk yıllık sürece yön vermesi anlamında fazlasıyla önemli olduğunu bundan sonraki süreçte daha güçlü, daha güven veren, daha istikrarlı, daha tecrübeli memleket ve millet için sonuç odaklı iş gören icraat döneminin başlangıcı olacak. Onun için biz bu dönemi bence gece gündüz demeden çalışmalı, bir şekilde bu süreçte meclis üyelikleri ve benzeri bir takım durumlarda kırgınlıkları unutalım büyük resme odaklanalım. Geleceğin bu anlamda ülke için önemli olduğunu kişisel olarak kırgınlıkları mutlak ötelemememiz gerektiğini ve 31 Mart’a odaklanmamız gerektiğini düşünelim” dedi.

 

Uzunçarşı ziyareti

Bakan Koca, burada Tarihi Uzun Çarşı'da esnafı ziyaret etti, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk ile sohbet ederek ikindi namazı için Orhan Cami’ye geçti. Burada cenaze namazına katılan Koca daha sonra Uzunçarşı esnafını gezerek vatandaşlarla süre sohbet etti. 

3 Mart 2019 , Pazar Bu haber toplam 644 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU