Günün Tarihi:25 Mayıs 2019

Öğrenciler SATSO’yu tanıdı


SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büro Yönetimi 10. Sınıf öğrenci ve öğretmenleri Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Meslek liseleri

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ tarafından karşılanan öğrenciler, Odanın işleyişi ve görevleri hakkında bilgi edindiler. SATSO Meclis Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Başkan Altuğ, öğrencilere çağın gereklerine göre şekil almak ve donanım kazanmaları gerektiğini vurgulayarak,  “Ben de meslek lisesi öğrencisiydim.  Ülkemizin ekonomisi ve geleceği açısından meslek liseleri çok önemli. Aynı zamanda meslek lisesi öğrencilerinin kendilerini yetiştirmesi de çok önem arz ediyor. Öğrencilerin hayata farklı bakmaları ve kendilerini yetiştirmeleri gerekiyor.  Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay. Mesleki anlamda kendinizi geliştirmeniz ve sürekli araştırmanız gerekiyor” dedi.

 

Gayret edin

Altuğ,  “Yabancı dil olmazsa olmazınız olmalı. Sıradan olmayın. Öğrenciliğinizde ve mesleki yaşamınızda vasatlığı tercih etmeyin. Dünyada her şey rekabet içinde. Şirketler, şehirler, insanlar yarışıyor. Bu rekabette önde olmayı tercih edin ve bunun için gayret edin. Girişimci ruhunuzu her zaman ön planda tutun. Ailenizle her konuyu paylaşın ve hayat boyu iyi bir insan olmaya gayret edin” dedi.

 

Şehir hepimizin

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları hakkında da bilgi veren Altuğ, “Şehrin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Üyelerimizin yayılımı itibariyle şehrin her konusunda ilgiliyiz. Sadece mesleki sorunlar, sektörel gelişimler değil, şehrimizle ilgili eksiklik gördüğümüz her konuda görüşlerimizi dile getiriyoruz. Yaşadığımız bölgenin her anlamda daha ileriye gidebilmesi için çalışıyoruz. Meslek okullarında yetişen öğrencilerin, yani sizlerin de, aynı sağduyu ile hareket ederek mesleki donanıma sahip olmalarını tavsiye ederim. Bu şehri hep birlikte daha iyiye doğru taşımalıyız.” diye konuştu. 

 

Birimleri gezdiler

Öğretmen ve öğrenciler SATSO Genel Sekreteri Teyfik Öztürk de SATSO’nun işleyişi ile ilgili sunum gerçekleştirdi.   Genel Sekreter Yardımcısı Mümin Haşil ise öğrencilere bütün birimleri gezdirerek birimlerin işleyişi ve verilen hizmetler ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büro Yönetimi 10. Sınıf öğrencileri ziyaretin mesleki açıdan oldukça verimli geçtiğini belirterek teşekkür ettiler.

 

4 Mart 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 449 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama