Günün Tarihi:25 Mayıs 2019

Kocaali MYO SUBÜ'ye devrediliyor


AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Kocaali Meslek Yüksekokulu (MYO) inşaatının ivedilikle Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ne (SUBÜ) devredileceğini belirterek, "Onlar da hızlıca tekrar ihaleye çıkarak binayı yapacak." dedi.

Beka meselesi

Kocaali ilçesinde bir düğün salonunda düzenlenen Cumhur İttifakı'nın belediye meclis üyesi aday tanıtım toplantısında konuşan Atabek, AK Parti'nin her alanda çok başarılı olduğunu, belediyecilikte destan yazdığını belirtti. Cumhur İttifakı'nın ülkenin bekası için çok önemli olduğunu vurgulayan Atabek, "Biliyoruz ki sonuçları değiştiremeyiz ancak sebeplerini oluşturabiliriz. Burada Cumhur İttifakı'nın başarılı olabilmesi için sebepler oluşturuyoruz. Rabbim inşallah 31 Mart'ta bir kez daha istikrarın devam etmesini sağlar" ifadelerini kullandı.

 

Ciddi efor

Kocaali'deki Meslek Yüksekokulu sorununun da çözüme kavuşturulduğu müjdesini veren Atabek, "Seçildiğimiz günden beri bununla ilgili Belediye Başkanımız, ilçe başkanımız, dernek yöneticilerimiz her defasında kapımızı tıklattı. Biz de oturduk, defalarca toplantı yaptık. Herhalde seçileli 8 ay oldu, sadece bu konuyla alakalı 3-4 defa bir araya gelmişizdir. Çözüm yolu aramakla alakalı ciddi efor sarf ettik. En son 15 gün önceki toplantımızı sizle paylaşmak istiyorum çünkü genel seçimlerde sahada gezerken duyduğum en sık şey, bu Meslek Yüksekokulu konusuydu. En son Rektör bey, Belediye Başkanımız, ilçe ve dernek başkanımız ile diğer yetkililerle bir araya geldik. Hatta Sayıştay'la da 'Bu süreci nasıl yönetebiliriz?' diye telefonlaştık” dedi.

 

İvedilikle

Atabek, “Çok kolay olmayan bir süreçti, o yüzden aslında bu kadar uzadı. Zannetmeyin ki ilgilenmiyoruz, emin olun çok yakinen ilgileniyoruz ama ancak bir sonuca varabildik.  Şimdi dernekten bir yazı bekliyoruz. Dernek o yazıyı yolladıktan sonra üniversite ivedilikle işlemlere başlayacak, müteahhit firma ve Ankara'daki yetkili organlarla da görüşüldü. İvedilikle bina Sakarya Uygulamalı Bilimler  Üniversitesi'ne (SUBÜ)  devredilecek. Onlar da hızlıca  tekrar ihaleye çıkarak binayı yapacak. Dolayısıyla artık Meslek Yüksekokulu ile ilgili sıkıntıyı büyük oranda aşmış olduk, hayırlı olsun" dedi.  Konuşmaların ardından Cumhur İttifakı'nın belediye meclis üyesi adayları tanıtıldı. 

4 Mart 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 485 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama