Günün Tarihi:24 Ağustos 2019

Cumhur İttifakı hız verdi


AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhur ittifakı seçim çalışmaları kapsamında Hendek, Adapazarı ve Sapanca’daki programlara katıldı.

Milletin feraseti

Hendek Spor Salonu bahçesinde düzenlenen Cumhur İttifakı Hendek Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Kurtulmuş, Türkiye'nin son 6 yıllık süre içerisinde çok vahim olaylarla karşı karşıya kaldığını söyledi. Türkiye'nin büyük badirelerden geçtiğini belirten Kurtulmuş, MİT hadisesi, Gezi, 17-25 Aralık, 6-7 Ekim olaylarının ardından 15 Temmuz darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlılığı ve milletin ferasetiyle aşıldığını vurguladı.

 

Neden beka var

"Şimdi diyorlar ki niye beka meselesi var?" ifadesini kullanan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin bekasını tehdit eden bu olayların içerisinde bazı siyasetçiler olmasın, vallahi billahi de biz bekadan bahsetmeyiz. Birkaç örnek vereyim, 'Zulüm 1453'te başladı' yazısını duvarlara yazıp İstanbul'un Taksim Meydanı'nda ecdada meydan okuyan o güruha desteği veren kimdi? Siyasetçiler var mıydı destek veren? CHP'nin milletvekilleri o günlerde meydanlara gidip destek verdiler mi? 28 Mayıs en üst noktası, tarih vererek, kayıttan söylüyorum. 4 Haziran'da CHP'nin Grup Toplantısı'nda Sayın Genel Başkanları diyor ki, 'Gezi Parkı eylemlerinde Türkiye'nin özgürlüğü için mücadele eden genç evlatlarımızın gözlerinden öpüyorum.' Bunu ben söylemiyorum."

 

15 Temmuz gecesi

Kurtulmuş, her partinin istediğiyle ittifak kurabileceğini dile getirerek, "Ancak ittifaklar masa başında siyasi partilerin yöneticileri, liderleri tarafından kurulmaz. Bizim Cumhur İttifakı olarak avantajımız ne? Biz masa başında şurası sana, burası bana pazarlığıyla bir ittifak kurmadık. İttifak zaten 15 Temmuz gecesinde gaza meydanlarında kuruldu, Allahuekber nidalarıyla kuruldu, milletin gönlünde yer etti." ifadelerini kullandı.

 

Sistem değişikliği

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hem Türkiye'nin hem Sakarya'nın hem de Hendek'in çok büyük ilkler, yenilikler ve güzellikler yaşadığını söyledi.  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile birlikte sistem değişikliğinin gerçekleştirildiğini belirten Yavuz, badirelerin, krizlerin ve kaosların kaynağını ortadan kaldırdıklarını aktardı.

 

Lider ülke

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül ise Cumhur İttifakı'nın birliktelik ruhuyla, Türkiye'nin 21. yüzyılda lider ülke olması hedefine katkı sağlayan, madden, manen yanında olanlara teşekkürlerini iletti.  Programa, AK Parti Sakarya milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Kenan Sofuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ve Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu ile partililer katıldı.

 

Seçim bürosu açılışı

Kurtulmuş daha sonra AK Parti'nin Adapazarı ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan Kurtulmuş, yerel seçimlerin önemine işaret etti.  Numan Kurtulmuş, 16 yılda Sakarya'ya ulaşımdan eğitime, sağlıktan çevreye kadar birçok alanda yapılan hizmetlerin parasal karşılığının yaklaşık 21 milyar lira olduğunu kaydetti.  Açılışa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

17-0 bekliyoruz

Kurtulmuş, AK Parti Sakarya İl Başkanlığını ziyaret etti. Kalabalık partililer tarafından karşılanan Kurtulmuş, partililere seslenerek 17-0 beklediklerini söyledi.

 

Cumhur ittifakı

Kurtulmuş son olarak  Sapanca ilçesindeki bir restoranda düzenlenen "Cumhur İttifakı Sapanca Belediyesi Meclis Üyesi Adayları Tanıtım Toplantısı"nda konuşan Kurtulmuş, Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni onayladığını bu seçimde ortaya koyacağını söyledi.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer’i yürekten tebrik ettiğini söyledi.  Programa, AK Parti Sakarya milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ile MHP ve AK Parti üyeleri katıldı. 

11 Mart 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 546 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama