Günün Tarihi:25 Mayıs 2019

‘Güçlü Türkiye istiyoruz’


Seçim çalışması için ilimize gelen CHP Genel Başkan Yardımcıları Yunus Emre ve Gülizar Biçer Karaca ile 12 milletvekili ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Biz kimseyi başkalaştırmak, ayrıştırmak istemiyoruz. Biz hep birlikte büyümek, büyüyerek güçlü bir Türkiye istiyoruz” dedi.

Destek için geldiler

Genel Başkan Yardımcıları Yunus Emre ve Gülizar Biçer Karaca, 12 milletvekili ile birlikte Sakarya’ya gelerek Adapazarı Belediye Başkanı İsmail Kılıç’ın seçim çalışmalarına destek verdi. Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri seçim çalışması öncesinde düzenlenen toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi.

 

Kimler geldi

Elegante Kafe’de düzenlenen basın toplantısına Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, PM Üyesi Ayça Taşkent, Milletvekilleri Fikret Şahin, Nurhayat Atmaca, Gamze Taşçiğer, Utku Çakırözer, Murat Emir, Ali Haydar Hakverdi, Abdurrahman Tutdere, Ayhan Barut, Tahsin Tahran, Burhanettin Bulut, Osman Sümer, İl Başkanı Erdoğan Isır, Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve partili yöneticilerin katıldı.

 

‘Parlayan yıldız’

İl Başkanı Erdoğan Isır, çalışmalara destek veren genel başkan yardımcıları ve milletvekillerine teşekkür ederek, “Adapazarı’nı çok önemsiyoruz. Seçime girdiğimiz tüm ilçelerde iddialıyız.  Karasu, Kaynarca, Pamukova, Söğütlü, Sapanca, Karapürçek, Serdivan ilçelerimizde partimizin çıkardığı adayların hepsi kendi alanlarında uzman kişiler. Özellikle Adapazarı Sakarya’nın merkez ilçesi olduğu için ayrı bir özelliğe sahip.  Adapazarı yıllardır ihmal edilmiş, hizmet almamış. Sakarya’nın vitrini olması gereken Adapazarı, köy görünümünden ileri gidememiş. Biz bu vitrini değiştirmeye geliyoruz. Adapazarı Sakarya’nın parlayan yıldızı olacak” dedi.

 

Önemli bir il

Adapazarı Belediye Başkan adayı İsmail Kılıç ise 1994 yılında  Ünal Ozan ile verdikleri Adapazarı Belediyesi’ni yeniden almak istediklerini belirtti. Milletvekili Özkoç basının seslerini duyurma konusunda verdiği destekten söz ederek özelleştirme kapsamına alınan Tank Palet Fabrikası için açıklamalarda bulundu.  Özkoç, “Sakarya hem lojistik açıdan, hem de coğrafi durum açısından çok önem bir il. Sakarya bulunduğu yer, etrafındaki metropollere bakıldığı zaman bir kez daha düşünülmesi ve doğru yönetilmesi gereken bir ilimiz. Doğru yönetildiğinde sadece kendisine değil, tüm Türkiye’ye fayda sağlayacak bir ilimiz. O açıdan Sakarya’yı hem CHP Genel Merkezimiz, hem bizler çok önemsiyoruz” dedi.

 

Türkiye’nin geleceği

Özkoç, “ Sakaryalıların da kendi geleceklerini önemsediklerini biliyoruz. Kendi gelecekleri yanında Türkiye’nin geleceğini de önemsediklerini çok iyi biliyoruz. Çünkü Vagon Fabrikası Türkiye’nin geleceğidir, Şeker Fabrikası Türkiye’nin geleceğidir, Zirai Donatım Fabrikası, Tank Palet Fabrikası Türkiye’nin geleceğidir. Sakarya Türkiye demektir” dedi.

 

Güçlü Türkiye

Milletvekilleri ile birlikte sahaya ineceklerini ve vatandaşlarla buluşarak ellerine, yüreklerine dokunacaklarını söyleyen Özkoç; “ Onlara diyeceğiz ki; ‘Bugüne kadar attığınız oy ve bizi yönetenler belli. 17 yıldır bu ülkeyi yönetenler, Sakarya ile ilgili doğru kararlar aldılar mı?  Şeker Fabrikamız satıldı. Üstelik de bugün terörden yargılanan bir terör örgütünün mensubu olduğu söylenilen bir bankaya satıldı. Artık elimizde bir Şeker Fabrikamız yok. Çiftçilerimiz var Sakarya buğdayda, mısırda bir numaraydı. Artık patates ithal ediyor Türkiye. Oysa patatesin en güzelini üreten kentlerden bir tanesiydi Sakarya. Biz kimseyi başkalaştırmak, ayrıştırmak istemiyoruz. Biz hep birlikte büyümek, büyüyerek güçlü bir Türkiye yaratmak istiyoruz” dedi.

 

Yanlışlık yok mu?

Milletvekillerinin,  genel başkan yardımcılarının Sakarya’ya gelme sebeplerinden bir tanesinin de Türkiye için çok önemli olan Tank Palet Fabrikası olduğunun da altını çizen Özkoç, “Dünyanın neresinde görülmüş bir savunma sanayine ait fabrika başka bir ülkenin ordusuna teslim ediliyor. Dünyanın neresinde görülmüş o ordunun bulunduğu ülkenin cumhurbaşkanına 400 milyon liralık bir uçak hediye ediyor. Burada bir yanlışlık yok mu? Nerede, hangi ortamda tartışmak istiyorlarsa, tartışalım. Yeterki buna bir dur diyelim. Savunma sanayimizi böyle teslim etmeyelim” ifadelerini kullandı.

 

Beka sorunu

Beka sorunu hakkında da konuşan Özkoç, “Gelelim beka sorununa. Şimdi size soruyorum bir ülkenin lideri ‘benim ülkemde beka sorunu var’ derse, o ülkeye dış yatırımı gelip yatırım yapar mı? Bu ülkede fabrikalar açar mı?  Benim ülkem güvenilir değil denir mi? Bu ülkeye turist gelir mi? Bu sözlerle kendi yerli sermayemizde güçsüz duruma düşürüyorsunuz. Yerel seçimler aslında sadece belediye başkanlarını seçtiğimiz bir seçim değil, bu uygulanan politikalara dur demek için bir fırsattır” dedi. Özkoç’un ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre de genel politikaları eleştirerek, bu seçimlerde halkın iki zihniyete oy kullanacağını söyledi. Konuşmaların ardından milletvekilleri esnaf ve vatandaş ziyaretleri için sahaya indi. 

13 Mart 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 346 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama