Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Kadının hakları


TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Sakarya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen panelde ‘Kadın ve Hukuk’ konusunu anlatan Av. Betül Uruk, “Medeni Kanun’un genel çerçevesi ile kadının evlenmede ve boşanmadaki hakları, evlilik mallarının yönetimi hususunda kanundaki mal rejimleri hakkında katılımcılara bilgiler verdik” dedi.

Panel

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi üyesi Av. Betül Uruk, Türk Mühendis ve Odalar Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Sakarya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Paneline’ konuşmacı olarak katıldı.  Uruk, Panelde ‘Kadın ve Hukuk’ konusunu anlattı. Panele Av. Betül Uruk’un yanı sıra konuşmacı olarak Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, Sosyal Hizmetler Uzmanı Şeniz Atan, Şiddet Önleme Merkezi Müdürü Yadigar Ekerbiçer ve Makine Mühendisi Gaye Doğan katıldı.

Sorunlar konuşuldu

Panelde Medeni Kanun’un kabulü ile sosyal hayatımızdaki değişikliklerden bahseden Av. Betül Uruk, “Yasal mal rejimimiz olan edinilmiş mallara katılma rejimi hakkında katılımcılara bilgiler verip iş hayatındaki kadının güncel sorunlarını konuştuk. İş Kanunu’nun cinsiyet temeline dayanan ayrımcılığı yasaklaması ile cinsiyet farklılıklardan kaynaklanan özel koruma gerektiren alanları anlatarak katılımcılara bilgiler verdik. Ayrıca şiddet ve şiddete karşı ilk başvuru yolları gibi konularda da katılımcılara bilgiler verdiğimiz oldukça verimli bir panel oldu” dedi. 

14 Mart 2019 , Perşembe Bu haber toplam 356 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU