Günün Tarihi:25 Mayıs 2019

Kaymakam derse girdi


Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Kazım Karabekir Anaokulu ile Arifbey Mahallesi’ndeki Arifiye Anaokulu ve ek binasında incelemede bulunan Kaymakam Bekir Dınkırcı, miniklerle derse katıldı.

Kişilik kazanma

Okul ziyaretleri sırasında Kaymakam Dınkırcı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç’ta eşlik etti. Kaymakam Dınkırcı, okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya gelerek görüş ve talepleri dinleyerek; eğitimin öğrenci-öğretmen-veli üçgeninden oluşan bir platform olduğunu ve bu birliktelik ne kadar bilinçli, sağlıklı olursa çocuklarımızın da o oranda sağlam bir kişilik kazanacağını ve başarılı olacağını ifade etti.

Miniklerle sohbet

Dınkırcı ayrıca çocuklarda zeka gelişiminin %70 lik kısmının 0-6 yaş arasında geliştiğini ve öğrenme becerisinin de bu yaşlarda geliştiğini, okul öncesi eğitim süresince çocuklar bir yandan ilköğretime hazırlanırken bir yandan da paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrendiklerini, eğitimin sağlam temeller üzerine kurulmasında ve insanların ileri yaşlardaki başarılarında okul öncesi eğitimin rolünün bilimsel olarak kanıtlandığını ifade ederek okul öncesi eğitimin önemini vurguladı. Sınıflarda derslere katılan Kaymakam Dınkırcı, minik öğrencilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti ve okul yetkililerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

15 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 238 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama