Günün Tarihi:25 Mayıs 2019

Akyazı’da anma töreni


Akyazı’da “12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. yıldönümü ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83.yıldönümü ” nedeniyle anma programı düzenlendi.

Yoğun ilgi

Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nce hazırlanan program katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri Salonu’nda gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Okulun Edebiyat öğretmeni Oğuz Kaan Şanlı tarafından yapıldı. Konuşma metninde Mehmet Akif, İstiklal Marşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahramanlarımızı öven şiirler, güzel sözler ve de dini motiflerle süslenerek alışılmışın dışında bir tarzla icra edilince izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

Etkinlik

Program, Okul Korosu ve oratoryosunun  sunumu ile devam etti. Bilhassa Kahramanlık türkülerinin izleyenleri duygulandırdığı bu bölüm Okul Öğretmenlerinden Muhammet Ali Tunç İstiklal Marşının 10 kıtasını coşkulu okuması ile sona erdi. 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin yıldönümü ve Mehmet Akif’i anma törenine Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanı Hasan Akcan, Siyasi Partilerin yetkilileri ve Başkan adayları, Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Gürel, ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileri, Gaziler Derneği yetkilileri, Okul Müdürleri ve okullarını temsilen öğrenci gurupları katıldı. Törenin tamamlanmasının ardından Kaymakam Yakup Güney, programda görev alan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. 

15 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 245 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama