Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Kalaycı’da gövde gösterisi


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ile partililer, Kalaycı Mahallesinde seçim çalışması yaptı.

Miting havasında

Seçim çalışmaları kapsamında Arifiye Kalaycı’da vatandaşlarla bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Arifiye İlçe Başkanı Ali Başar, MHP İlçe Başkanı Murat Yördan, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile Arifiye Belediyesi Meclis Üyeleri Adayları Kalaycı’da vatandaşlar ile buluşarak destek istediler. Görkemli bir şekilde miting havasında gerçekleşen seçim çalışmasına vatandaş ilgi gösterdi.

 

Sakarya’da sağlık

Kalaycı’da konuşan Yavuz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ettiğini aktararak, "Türkiye'de 7 noktada tüp bebek tedavisi yapılıyor, bunların birisi de Sakarya'da. Hem Türkiye büyüyor hem de Sakarya. Bunlar 50-60 bin liraya mal olan işler, devlet bedava yapıyor. Türkiye'de böbrek naklinin yapıldığı 20 yerden biri Sakarya. Önceleri açık kalp ameliyatı için Ankara veya İstanbul yollarında hastamızın nasıl perişan düştüğünü onlara refakat edenler bilir. Şimdi bırakın açık kalp ameliyatını, Sakarya'da böbrek nakli yapılıyor, hayal gibi bir şey" diye konuştu.

 

Tank üretimi

Tank Palet Fabrikası ile ilgili alınan karara da değinen Yavuz, şunları kaydetti: "Bu iş söyledikleri gibi değil. Göğsünüzü gere gere Tank Palet Fabrikası'nın yeni durumunu sahiplenebilirsiniz, ben sahipleniyorum. Tank Palet Fabrikası'nda yaklaşık 900 kişi çalışıyor. 5 bin sayısına ulaşacak ve son dilimde 10 bin işçi sayılarını görecek. Bin nerede, 5 bin işçi nerede, bu kadar net. Yıllardır prototipi geliştirildi ama tankı üretemiyoruz, seri üretime bağlayamadık. Çünkü üzerine yerli motor koyamıyoruz, koyamadığın zaman başka devletler diyor ki, 'Ben sana motor veririm ama kendin kullanırsın başka yere satamazsın.' Bizim büyük ustamız Recep Tayyip Erdoğan da, 'Ben satamayacağım tankı üretmem. Hem kendi ihtiyacımı karşılayacağım hem de satacağım." diyor."

 

Tank paraları dönecek

Yavuz, fabrikada 24 ay içerisinde 40 tank üretileceğini, 41. tanka da yerli motor takılacağını belirterek, Sakarya'da ayda 5 tank imal edileceğini dile getirdi. Karasu ilçesinde üretilen iki yıllık fındık tutarıyla bir tank alınabildiğini aktaran Yavuz, "Bu tank paraları size dönecek, esnafa, işçiye memura dönecek. İşte bunları Tayyip Bey'e yaptırmıyorlar. Tesis Milli Savunma Bakanlığı'nın, sadece orada diğer fabrika yapılıp çok seri bir şekilde çalışmaya başlayıncaya kadar firma hem buranın işini yapacak hem de o tankı üretecek. Sonra arazi de tesisler de Milli Savunma Bakanlığı'nda kalacak. Bütün bunları yapan bir liderimiz var başımızda. Onun için Arifiye'den güçlü çıkmamız gerekiyor ki, Tayyip Bey'e de daha fazla güç vermiş olalım." dedi.

 

Erdoğan’a güç vermek

"Darbelerin, yasakların ne demek olduğunu, kimsesizlere, yolda kalmışlara, bombaların altında can çekişenlere el atmanın ne demek olduğunu en iyi Arifiyeliler bilir." diyen Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Emin olun AK Parti logosunun altına oy vermek, mazluma biraz daha katkı sağlayacak, zalime biraz daha net karşı koyacak, ölümü göze alarak milletin önünde yine koşmaya, milleti daha yukarılara, daha müreffeh yarınlara çekmeye çalışacak Recep Tayyip Erdoğan'a güç vermektir."

 

Kalaycı sakinleri

Cumhur İttifakı Meclis üyesi adaylarıyla birlikte Kalaycıda bulunan vatandaşlarımıza seslenmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Karakullukçu, “Bizlere güvenen,destek olan tüm kalaycı halkına teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah yeni dönemde de Arifiyemize en iyi hizmeti sunarak sizlerin güvenini boşa çıkarmayacağım. Tevazu, samimiyet ve gayretle ilçemizi yöneteceğiz. Zaten Kalaycı sakinleri çoktan seçimi yapmış. Belediye işi gönül işi dedik ve gönülleri yapmaya devam edeceğiz. Cumhur ittifakı olarak bu seçimlerde ilçeden en yüksek oy ile destek vereceğimizi umuyorum” dedi.  MHP Arifiye İlçe Başkanı Murat Yördan’da, Cumhur İttifakının en iyi oyu alması için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

17 Mart 2019 , Pazar Bu haber toplam 368 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama