Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Erdoğan coşkusu!


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün miting için geldiği ilimizde Demokrasi Meydanı’nda on binlerce Sakaryalı ile buluştu.

Kimler izledi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen miting için havayolu ile geldiği ilimizde Serdivan’da bulunan Ekrem Karaberberoğlu Sakaryaspor Altyapı Tesislerine indi. Erdoğan'ı yerel kıyafetli çocuklar karşıladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Ekrem Yüce, ilçe belediye başkanları, Cumhur İttifakı Başkan Adayları, STK temsilcileri ve on binlerce Sakaryalı yer aldı.

Yakışanı yapacaktır

Kürsüye ilk olarak gelen AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “31 Mart hem Sakarya’mız, hem ülkemiz, hem de gönül coğrafyamız için çok önemli bir dönemeçtir. Torunlarımıza bırakmak istediğimiz daha güçlü bir Sakarya, daha güçlü bir Türkiye var. Yıllardır sürdürdüğümüz AK davamız, 2023 hedeflerimiz, birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz, gelecek nesillere daha güzel bir Sakarya bırakmak için hep birlikte çalışacak ve başaracağız. Oturuyorsak kalkacak, kalkıyorsak koşacak, koşuyorsak şahlanacağız. İnançla, sabırla, aşkla, yorulmadan, dinlenmeden bu hak yolda çalışacağız. Sakarya’ya yakışanı yapacağız. Milleti için, vatanı için, gecesini gündüzüne katmış Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarına yakışanı yapacağız” dedi.

17’de 17 yapacağız

Daha sonra konuşan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Ekrem Yüce, “Tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Sakarya şairlere ilham, zaferlere meydan olan bir şehirdir. 31 Mart’ta güçlü, büyük ve yeni Türkiye’nin şahlanışı olacaktır. Bu seçim geleceğimizin teminatıdır. Millete hizmete talibiz. AK Parti millete hizmet partisidir. 16 yılda söz verdiklerini yerine getiren yegane partidir. Bizler de milletimizden aldığımzı güçle tevazu, samimiyet ve gayretle çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği bu büyük sorumluluğun bilincindeyiz ve inşallah 31 Mart’ta 17’de 17 yapacağız” dedi.

En iyi şekilde koruduk

Tarihi mitingde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bugün Demokrasi Meydanı’nda tarihi bir buluşmaya daha şahit olmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 2009 yılında aldığımız emaneti en iyi şekilde koruduk. Yatay mimari ile gelişen Sakarya’mızda çevrenin, yeşilin, doğanın ve su kaynaklarının korunmasından asla taviz vermedik. Hidroelektrik santrallerimizle, barajlarımızla kendi enerjimizi ürettik. Hamdolsun deprem sonrası ayağa kalkan Sakarya, bugün herkesin iftihar ettiği bir kent olarak gösteriliyor” diye konuştu.

Bambaşka bir Sakarya var

Başkan Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanım; sizlerin desteği, milletimizin teveccühü ile başlatmış olduğunuz değişimin izleri Sakarya’da karşılığını buldu. Bugün artık bambaşka bir Türkiye, bambaşka bir Sakarya var. Sizinle aynı yolda omuz omuza yürümeyi, milletimize ve memleketimize hizmet sunmayı nasip eden Rabbime şükürler olsun. On yıl boyunca milletimize ve sizlere layık olabilmenin gayreti ve heyecanı içerisinde olduk. Bundan sonra da tüm gücümüzle bu onurlu davanın bir ferdi olarak yolumuza devam edeceğiz. İnşallah 31 Mart seçimlerinin ardından bayrağı bir başka arkadaşımıza devredeceğiz.  Yerel seçimlerde Sakarya yeniden tarih yazacak, partimize en güçlü desteği sunacaktır” dedi.

Sakarya ayağa kalktı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Biz biliyoruz ki Sakarya milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyor. Çünkü depremle yerle bir olmuş bu şehir Sayın Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla ayağa kalktı ve en yaşanabilir şehirler arasında yerini aldı. Hastaneler, okullar, yollar yapıldı. 2. Üniversite şehrimize kazandırıldı. Kadın Doğum Hastanemizin inşaası hızla devam ediyor. Anne oteli inşa edeceğiz. İnşallah yeni hastane inşaatlarına hep beraber devam edeceğiz. Yapılamaz, olmaz denilenler Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde yapıldı. Sizler her zaman AK Parti’ye destek verdiniz. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Liderinin yanında olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, “Sakarya gelişecek, Türkiye büyüyecek. Sakarya her zaman Cumhurbaşkanımızın arkasında durdu. Sakarya mücadeleyi bugüne kadar hakkıyla verdi. Bundan sonra da hakkıyla verecek. Önümüzde basiretli bir liderimiz var. Sakarya 31 Mart’ta liderinin arkasında duracak mı? Sakarya sandıklarda en güzel dersi verecek” dedi.

Sakarya 18 kat büyüdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sakarya bugün tarihi günlerden birini yaşıyor. Sakarya Cumhurbaşkanımızın arkasında her zaman sapasağlam durdu. Biz de 17 yıldır Sakarya’yı geliştirmenin bu şehri abad etmenin derdinde olduk. Yatırımcının, üreticinin her zaman yanındayız. Üretim yapan herkesi destekliyoruz. Sakarya’ya 3 yeni OSB kurduk. Attığımız adımlarla Sakarya 16 yılda 18 kat büyüdü. Sakarya 31 Mart’ta AK Parti’ye, Sayın Cumhurbaşkanımıza rekor oyla destek olmaya var mısınız? İşte Sakarya’ya yakışan bu.  Biz bu şehre layık olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Sakarya’ya son 10 yılda büyük hizmetler yapmış Zeki Toçoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah 31 Mart’ta bayrağı Ekrem Yüce devralacak ve hizmet geleneği devam edecek” dedi.

Engellilere yakın ilgi

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı mitingde vatandaşlar Erdoğan’ı büyük bir coşku ile karşılarken, kürsüye çıktığı esnada ise sevgi gösterileri yaptılar. Yaklaşık bir saat ilimizde kalan Erdoğan, miting öncesi ve sonrası kendisini izlemeye gelen engelli bireylere yakın ilgi gösterdi. Erdoğan daha sonra yine miting gerçekleştirmek üzere Kocaeli’ne hareket etti.

 

20 Mart 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 467 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama