Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Ufka yolculukta ödül heyecanı


Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın ikinci kademe yazılı sınavı gerçekleştirildi. Nisan ayında dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtılacak.

İl organizasyonunu Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün yürüttüğü yarışmaya ilimizden binlerce ilkokul, ortaokul ve lise kategorisi yarışmacılar katıldı. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarında ‘Büyük İslam İlmihali’, ‘Kur-an-ı Kerim Meali’,’ Son Peygamber'in (s.a.s) Hayatı’, ‘Hadis’, ‘Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü’ ve ‘Kur'an-ı Kerim Meali’ konuları işlendi. ‘Güzel Ahlak’ konusunun ele alındığı yarışmada; birinciler “2 Umre Seyahati + 2 bin 500 TL”, ikinciler “2 Umre Seyahati + bin 500 TL”, üçüncüler “2 Umre Seyahati + 500 TL”, 4.-10. olanlar ise “7 Gr. Külçe Altın” ile ödüllendirilecek. 13 Nisan tarihinde düzenlenecek “Merkezi Ödül Töreni” ile büyük ödüller hak sahiplerine takdim edilecek. Sakarya Ödül Töreni 27 Nisan’da  AKM(Adapazarı Kültür Merkezi)’de gerçekleştirilecek ve dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarında ‘Büyük İslam İlmihali’, ‘Kur-an-ı Kerim Meali’,’ Son Peygamber'in (s.a.s) Hayatı’, ‘Hadis’, ‘Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü’ ve ‘Kur'an-ı Kerim Meali’ konuları işlendi.  

22 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 282 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama