Günün Tarihi:18 Ocak 2020

‘Tüketici haklarınızı öğrenin’


Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü Teşkilatı ve öğrenciler ‘Tüketiciyi Koruma Haftası’ nedeniyle Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti.

Ziyaret

Vali Nayir, Tüketiciyi Koruma Haftası kapsamında Ticaret İl Müdürü Mitat Onay ve teşkilat çalışanları ile "Tüketici ve Tüketim" konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri makamında kabul etti.  Teşkilatın faaliyetleri hakkında bilgiler veren ve aynı zamanda Tüketici Hakem Heyeti Başkanı olan Onay, kabullerinden dolayı da Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ettiklerini ifade etti. "Tüketici ve Tüketim" konulu resim yarışmasında dereceye girerek Türkiye 2’incisi olan Özel Şahin Ortaokulu öğrencisi Ahsen İpek Hocalar, Sakarya 1’incisi olan Nazmiye Ömer Sözer Ortaokulu öğrencisi Ece Çetin, Sakarya 2’incisi Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencisi Melisa Çetin ve Sakarya 3’üncüsü olan Aydın Gürdamar Ortaokulu öğrencisi Zülal Sümeyra Aş ve öğretmenlerin de katıldığı ziyarette, yaptıkları resimlerde insanlığa neler anlatmaya çalıştıklarını anlattılar.

Bilinçlenme

Tüketiciyi Koruma Haftasının, tüketici bilincinin oluşturulması ve halkın bilinçlendirilmesi noktasında önemli bir etken olduğunu düşündüğünü belirten Vali Nayir, “Maddi olarak harcama yapan kişiler eğer bir haksızlığa maruz kalıyorsa, devlet onun hakkını korumak konusunda hakem heyetleri oluşturuyor. Belirli bir meblağ üzerindekilere mahkeme yolunu açıyor. Dolayısıyla büyük bir çaba ile kazanılmış olan bir paranın, birileri tarafından bertaraf edilmesini engellemek için bir hak müessesini oluşturuyor. Bu haftalarda da biz bu konuyu daha fazla toplum gündemine taşıyarak, tüketici hakları konusunda insanımızın bilinçli olmasını istiyoruz. Bilinçli bir tüketici yetiştirmek önemlidir. Eğer tüketici bilinçli ise, harcamasını da bilinçli bir şekilde yapıyor, hakkını da bilinçli bir şekilde aramaya çalışıyor” dedi.

25 Mart 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 360 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU