Günün Tarihi:22 Ekim 2019

Ülkücüler ecdadımızı andı


Sakarya Ülkü Ocakları Orhangazi Kültür Merkezi’nde Tarihçi-Yazar Ozan Bodur’un katılımıyla "Kan ile Yazılan Destan: Çanakkale" adlı konferans gerçekleştirdi.

Yeniden doğuş

Programa; MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve ilçe ile ocak başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, TÜRKAV Şube Başkanı Recai Ciran, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Cumhur İttifakı belediye meclis üyesi adayları ve vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu, "Çanakkale zaferi; Türk ve dünya tarihi için bir dönüm noktasıdır. Her şeyden önemlisi bu zafer, Kurtuluş Savaşı ateşinin yüreklerde yakılıp, milletçe yeniden doğuşun başlangıcıdır. Şanlı Türk Milleti tarihinden aldığı güçle kendisini yok etmeye, ayaklar altına almaya çalışan güçlere karşı her ne pahasına olursa kanından ve canından vazgeçerek Türkiye’nin milli birliğini ve bölünmez bütünlüğünü korumak için göğsünü siper etmekten asla ama asla çekinmeyecektir.”

Sinevizyon

Sofuoğlu, “ Bugün rüzgâr ekenler Çanakkale Savaşı’nda ve diğer destansı mücadelelerimizde olduğu gibi yine fırtına biçecek ve boğazın soğuk sularında yok olacaklardır. Bu vesile ile 104. yıldönümünü heyecanla ve gururla kutluyor olduğumuz, Çanakkale Zaferinin 104. yıl dönümünde canlarını vererek yıllar ötesine Osmanlı Ordu’larını 1.Dünya Savaşı boyunca kumanda eden Enver Paşa ve cephesinde kahramanlaşan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm destan kahramanlarının aziz hatıraları önünde eğilmeyi şeref addediyoruz” dedi.  Başkanın konuşması ardından sinevizyon gösterimi ve konferans gerçekleştirildi. Konferans sonunda tarihçi-yazar Ozan Bodur'a,  Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu plaket taktim etti.

25 Mart 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 325 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU