Günün Tarihi:18 Ekim 2019

‘İlk şehir hastanesi Sakarya’da olacak’


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Doğumevi ve Tank Palet Fabrikası ilgili konuştu.

Doğumevi 360 yataklı

Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na hizmetlerinden ötürü teşekkür ederken Ekrem Yüce'ye de çalışmalarında başarılar diledi. Sakarya'da hastane ve sağlık konusunda da çok büyük icraatlar gerçekleştirdiklerini anlatan Yavuz, "Önümüzdeki günlerde de bin yataklı hastanenin temellerini atacağız. Doğum hastanesinin inşaatı hızlandı, bu yılın sonuna kadar bitmiş olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız 200 yataklı diye telaffuz ettiler. Doğru başlangıçta böyleydi ama geldiğimiz noktada bilin ki 360 yataklı olacak." şeklinde konuştu.  Yavuz, bir söz vermek istediğini ifade ederek, "Türkiye'de yapılacak ilk şehir hastaneleri arasında bin yataklı Sakarya'daki hastane olacak." dedi.

 

10 bin işçi olacak

Tank Palet Fabrikası ile ilgili gelişmelerin sonuna kadar arkasında olduklarını söyleyen Yavuz, "25 yıl içerisinde Tank Palet'in yaptığı bütün işleri BMC firması yapacak, orada tank da üretecek ve en sonunda da Karasu'da temeli atılan fabrikaya dönecek ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak buradaki işler devam edecektir. Burada 600-700 kişi çalışıyordu, bu sayı 10 bine çıkacaktır. 24 ayda 40 tane tank üretilecek, 41'inci tankın üzerine milli motor yerleştirilecek, yerli ve milli 250 tank Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edilecek." şeklinde konuştu.

 

Fırtına koparıyorlar

Yavuz, Katar'ın BMC'nin sadece yüzde 49'una ortak olduğuna dikkati çekerek, "Kaldı ki Katar'ın dışında birçok şirkete başka devletlerden özel ve tüzel kişilerin ortaklıkları vardır. Mesela Amerikalıların, İngilizlerin, Japonların vardır, hiç kimse ses çıkarmıyor. Katar geliyor BMC'ye ortak oluyor, parasını veriyor, yönetim yetkisi de BMC'de kalıyor ama birileri bir kaşık suda fırtına kopartıyor. Sakarya'ya çok büyük katma değer sağlayacak bu fabrikayı başka yöne çekmek doğru değildir." değerlendirmesinde bulundu. 

 

25 Mart 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 460 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU