Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Justinianus sanatla anlatıldı


Şehrin hafızası ve kültürel kimliğini temel alan ‘Periferide Hafıza II / Justinianus –Köprü’ sergisi Ofis Sanat Merkezi’nde açıldı.

Temalı üretim

Temel konusu şehrin hafızası ve kültürel kimliğine odaklı olan ‘Periferide Hafıza II / Justinianus –Köprü’ sergisi Ofis Sanat Merkezi’nde açıldı. SAÜ STMF Sanat Tasarım Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Füsun Çağlayan'ın düzenlediği sergiye Fakültenin lüksek lisans öğrencileri de, Justinianus temalı üretimleri ile dahil oldular.

 

Katılan sanatçılar

İstanbul, Çanakkale ve Balıkesir’den de sanatçıların katıldığı projede Hilal Balcı, Fatoş Beykal,Fatih Balcı,Nur Özalp,Berna Erkun,Hülya Küpçüoğlu, Füsun Çağlayan, Masume Hanzade,Gülay İnce,Duygu Sabancılar, Yıldız TülekÜlter, Yeşim Us,Cuma Yıldırım,Ensar Tuğ, Erman Kahya, Muaz Özden ve Gökhan Ölmezoğlu eserleri sergilendi. Sergiyi ilgiyle gezenler arasında Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı’da yer alarak yeğeni Hilal Balcı ve diğer sanatçıları tebrik etti.

 

Kültürel bağlar

Sergi hakkında açıklamalarda bulunan Üyesi Prof. Füsun Çağlayan, “Justinaunus temalı sergi ile merkezden periferiye, periferiden merkeze geçişli bir sanat üretimi ve kültürel iletişimi oluşturmak amaçlanmıştır.Periferide sanat üretmek ve düşünmek merkezlerle olan kültürel bağlar açısından köprülere ihtiyaç olduğunu hatırlatır. Köprü doğunun içinde batılı bir geçmişi temsil etmekte ve Justinianus köprüsü yabancı olan içimizdeki 'Ötekini’ simgelerve köprü kavramı doğunun ve batının kültürel değerlerini birbirine bağlama umudu taşımaktadır” dedi.

Justinianus sanatla anlatıldığı sergi 14 Nisan tarihine kadar Ofis Sanat Merkezinde izlenebilecek.

SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Araştırma Görevlisi Hilal Balcı’nın ‘Amnezi/Hafıza Kaybı’ isimli eseri de projede sergilendi. 

 

 

28 Mart 2019 , Perşembe Bu haber toplam 681 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU