Günün Tarihi:17 Eylül 2019

Yerli ve milli kabaklar ekiliyor


Türkiye’de ilk kez Sakarya’nın markalaşmış tarım ürünleri firması olan Ahmet Erkan Tarım Ürünleri tarafından yetiştirilen ve araştırma geliştirme çalışmaları devam eden milli ve yerli hibrit çerezlik kabak ve ayçekirdeği tohumlarının ekimlerine farklı bölgelerde başlandı.

Firmalarınca üretilen yerli ve milli tohum ekimleriyle ilgili bilgi veren Ahmet Erkan Tarım Ürünlri Sahibi Ahmet Erkan, “Güzel ilimizin güzel şehri Adapazarı’nda gerçekleştirdiğimiz sözleşmeli hibrit kabak çekirdeği ekim projesi gereğince tarla ekimleri başlamıştır. 1 Nisan ve 1 Mayıs tarihleri arası bölgemizde tarla tohum ekimleri yapılacaktır. Sözleşmeli ekim çiftçilerimize tohum bedelsiz verilmektedir.  Sözleşmeli ekim yapmak isteyen çiftçilerimiz firmamıza başvurabilecekleri gibi bölgemizde bağlı bulundukları Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden de sözleşmeli ekim projesine katılabilecektir. Adapazarı’na bağlı 55 mahallede hibrit kabak çekirdeği ekimi başlamıştır. 7 bin  dekar sözleşmeli ekimler tamamlanmış olarak hedefimiz 10 bin dekarı yakalamaktır. Çiftçilerimize bol ve bereketli bir sezon olmasını diliyoruz” dedi. 

7 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 686 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU