Günün Tarihi:22 Ekim 2019

Ferizli Meclisi yeniden şekillendi


31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 63.37 oy oranı ile Belediye Başkanı seçilen İsmail Gündoğdu başkanlığında ilk meclis toplantısında belediye meclis üyeliklerinde istifalar yaşandı, komisyon seçimleri yapıldı.

Komisyon seçimleri 

Ferizli Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda meclis gündemindeki 9 madde görüşülüp karara bağlandı. Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başkanlığında toplanan meclise, 11 Cumhur ittifakı ve 4 Millet ittifakı meclis üyesi katıldı. Toplantıda meclis katipleri, meclis başkan vekilleri ile encümen ve komisyon üyeleri seçildi.

 

Divan seçimi

Gündemin oylanıp kabul edilmesiyle başlayan Ferizli Belediyesi Meclisi toplantısında yapılan gizli oylama ile meclis divan kâtipliğine asil üye olarak Abdurrahman Kaşkaş ve Mutlu Bülbül, yedek üye olarak Abdullah Kaşkaş ve Mehmet Tunç seçildi.

 

Komisyon seçimleri

1.Meclis Başkan Vekili olarak Ruhi Şenol, 2. Meclis Başkan Vekili olarakMustafa Yayla’nın seçildiği toplantıda encümen üyeliğine ise Kemal Şahintürk ve Muharrem Solak seçildi.

Toplantıda ayrıca imar komisyonu ve plan bütçe komisyonlarına üye seçimi gerçekleştirildi. İmar komisyon üyeliğine Halim Kılkış, Ruhi Şenol, Abdurrahman Kaşkaş, Zekeriya Karadeniz ve Abdullah Efiloğlu oybirliğiyle seçildi. Plan bütçe komisyonuna ise Mehmet Tunç, Mutlu Bülbül, Muharrem Solak, Abdullah Kaşkaş ve Hüseyin Deniz oybirliği ile seçildi.

 

OSB heyeti seçimi

Marmara Belediyeler Birliği Meclisine, Ferizli Belediyesi’ni temsil etmek üzere asil üye olarak Hakan Demirbaş, yedek üye olarak Mehmet Tunç oybirliğiyle seçildi. Yine Ferizli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine asil üye olarak Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, yedek üye olarak Abdurrahman Kaşkaş oy birliğiyle seçildi.

 

Raporlar kabul edildi

Ferizli Belediye Meclisi’nde 2018 Yılı Faaliyet Raporu da,aynı yıla ait denetim raporunda tespit ve tavsiye edilen hususların araştırılması kaydıyla, oyçokluğuyla kabul edildi.

Toplantının sonunda gündem dışı söz alan meclis üyeleri dilek ve temennilerini ilettiler. Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

 

AK Parti’den istifa

Ferizli Belediyesi Meclis üyeliğine Cumhur İttifakından seçilen Zekeriya Karadeniz, Abdullah Kaşkaş ve Mustafa Yayla AK Parti’den istifa ederek dilekçelerini Başkan Gündoğdu’ya verdiler. AK Parti’den istifa eden üç isimde MHP’ye geçti. Aynı zamanda İYİ Parti’den meclise Rüştü Yüksek’te partisinden istifa ederek CHP’ey katıldı.  Yapılan oylamada ise parti değiştiren üyelerin talepleri oy birliği ile kabul edildi.

 

Talimat gereği

Yapılan toplantı sonrasında yaşanan istifaları değerlendiren MHP Ferizli İlçe Başkanı yaptığı değerlendirmede, “Genel Merkezimizin talimatı doğrultusunda bu istifalar gerçekleşmiştir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz. Yeni dönem hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Üye dağılımı değişti

Böylece Ferizli belediye meclisini AKP, MHP, İYİ parti ve CHP olmak üzere 4 parti temsil edecek. Mecliste üye dağılımı şöyle oluştu.  AK Parti 8, MHP 3, İYİ Parti 3, CHP 1.

 

9 Nisan 2019 , Salı Bu haber toplam 559 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU