Günün Tarihi:12 Aralık 2019

Yücel Ballık’ta muhteşem etkinlik


SAÜ Sosyal Hizmetler bölümü öğrencileri çevre kirliliğinin önlenmesi ve çocuklarda farkındalığın yaygınlaşması için Erenler Yücel Ballık Ortaokulu’nda “Bırak Dizlerim Kanasın Geleceğim Değil” etkinliği düzenledi

Sosyal proje

Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğrencilerinden Salich Tsolak, Birsel Petsenik, Ferhat Demir, Melike Nur Duran, Mehmet Gür, İlhami Aksu, Serenay Keskin, Hatice Kılınç ve Çağıl Lermi, Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zafer Danış koordinatörlüğünde anlamlı bir sosyal projeye imza attı.

 

Kişisel beceriler

Ekip üyeleri Yücel Ballık Ortaokulu öğrencileri ile “Bırak Dizlerim Kanasın Geleceğim Değil’ isimli farkındalık projesi gerçekleştirdi. Çocukların kişisel becerilerinin farkında olmasının yanında çevre bilinci aşılamak amacıyla gerçekleştirilen proje öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Koro ve sergi

Etkinlik, Yücel Ballık Ortaokulu Müzik Öğretmeni Yasemin Caner’in öncülüğünde öğrencilerin söylediği ‘Tohumlar Fidana Fidanlar Ağaca’ şarkısı ile başladı. Programda Yücel Ballık Ortaokulu öğrencileri tarafından çevreyle ilgili şiirler okundu. Doğa ve çevre kirliliği ile ilgili çekilen fotoğraflar ve çizilen resimler tüm öğrencilerin faydalanması için okul bahçesinde sergilendi.

 

Kıyasıya yarış

Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencilerinin okul bahçesinde yaşlarına uygun olarak hazırladığı parkurda yarışmalar düzenlendi. Parkurda bulunan plastik atıkları ve çöpleri en hızlı toplayan turuncu grup yarışmayı kazandı. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ekip üyeleri tarafından hazırlanan madalya ve katılım belgelerini Okul Müdürü Vecihi Akbaba ve öğretmenlerin elinden aldı. Gerçekleştirilen projeden hem öğrenciler hem de veliler oldukça memnun kaldı. 

11 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 660 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU