Günün Tarihi:22 Ekim 2019

‘Güzel olan her şeye varız’


31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Adapazarı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mutlu Işıksu başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Ortak çalışma

Altı maddeden oluşan ilk meclis gündeminin 5 maddesi oy birliği ile altıncı madde olan bir maddesi ise MHP grubunun çekimserliği ile kabul edildi. Meclise ise bebeği olan AK Partili Levent Tunç katılmadı. Meclis toplantısının gündem dışı konuşmalarında söz alan AK Partili Meclis Üyesi Evren Çakırsoy, MHP’li Erbay Kayatürk, İYİ Partili Ahmet Başaran ve CHP’nin tek meclis üyesi olan Haluk Akbay, birlik ve beraberlik mesajı vererek Adapazarı için güzel olan tüm hizmetlerde ortak çalışma vurgusu yaptı.

 

Birlikte hizmet

Meclis toplantısında konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, yeni bir hizmet dönemini başlattıklarını söyledi. Önceki dönemde hizmet veren Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve belediye başkan yardımcılarına teşekkür eden Işıksu, “Adapazarı Belediyemizin devam eden projeleri var.  Bu zamana kadar şehrimize hizmet veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizim milletimizle istişare ederek hazırladığımız projelerimiz var. İnşallah projelerimizi de hayata geçirecek ve milletimizin teveccühüne layık olacak hizmetleri hep birlikte sunacağız. Meclisimize hayırlı olsun. Tüm çalışmalarımızda istişare ortamının güçlenmesine ve hizmetlerimize katkı sağlayacağınıza inanıyorum.Adapazarı’mız için güzel olan her şeye varız. Rabbim mahcup etmesin.” ifadelerini kullandı.

 

Üye seçimi

Başkan Mutlu Işıksu’nun konuşmasının ve meclis gündeminin görüşülmesinin ardından meclis başkanvekillikleri ile komisyonlara ve encümene üye seçimi yapıldı. Gerçekleştirilen oylamada meclis başkanvekilliklerine Mehmet Yılmaz ve Behlül Bayrak seçildi. Ayrıca Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Kültür İşleri Müdürlüğü’nün kurulması meclis gündeminin 3’üncü maddesi uyarınca oy birliğiyle kabul edildi.

 

Başkan Yardımcıları

Başkan Işıksu meclis toplantısında, belirlediği başkan yardımcılarını da duyurdu. Hilmi Kızılcık ve YusufÖzden, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Bürokratlardan atanacak başkan yardımcısı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

Divan katipleri

Encümen üyeliklerine ise AK Parti’den Hasan Karagüzel,Özkan Yetim ve Bilal Kuriş seçildi.

Divan Katipliği asil üyeliklerine Esra Serbes ve Nilgün Akman (AK PARTİ) seçildi. Diğer komisyonlar ise şöyle belirlendi.

 

İmar Komisyonu

Adem Çalışkan (AK PARTİ)

M.Reşit Yazıcı (AK PARTİ)

Şahin Karaaslan (AK PARTİ)

Kayhan Alver (MHP)

Hüseyin Akçalışkan (İYİ Parti)

 

Hukuk Komisyonu

RavdaKeçeoğlu Yolcu (AK PARTİ)

Halit Metin Müftüoğlu (AK PARTİ)

Levent Tunç (AK PARTİ)

İlknur Bayram Akyüz (MHP)

Doğan Şen (İYİ PARTİ)

 

Marmara Boğazlar Belediyeler Birliği

Asil: Can Dağabakan(AK PARTİ)

Yedek Yavuz Meşe (AK PARTİ)

 

Plan Bütçe Komisyonu

1-Evren Çakırsoy (AK PARTİ)

2-İbrahim Akçam (AK PARTİ)

3-Besim Kıratlı (AK PARTİ)

4-Mehmet İr (MHP)

5-Türker Ergül (İYİ Parti)

 

 

11 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 518 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU