Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Kıdem tazminatında taviz yok


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı yeni reform paketinde yer alan kıdem tazminatı konusuna tepki gösteren Türk İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Türk-İş olarak kıdem tazminatında kazanılmış haklarda geriye gidişe izin vermeyeceklerini söyledi.

‘Geri adım atmayız’

Türk İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Türk-İş’in ve  Genel Başkan Ergün Atalay’ın kıdem tazminatı konusunda duruşunun net olduğunu belirterek, “Sendikamız kıdem tazminatını hemen ilk fırsatta gündeme getireceklerini bildiği için bu yılki 1 Mayıs kutlamalarının ana konusunun kıdem tazminatı olmasına kararlaştırmıştı. Ergün Atalay, işçinin kıdem tazminatına dokunulmasına asla izin vermeyeceğimizi, 1 Mayıs'ta on binlerce işçiyi meydanlara toplayarak bir kez daha ilan etmiş olacağımızı da söylemişti” diye konuştu.

 

Kazanılmış hak

Yaman, “Eğer bir reform yapmak istiyorlarsa kıdem tazminatı almayanlara kıdemlerini versinler, mevcut sıkıntıları çözsünler. Ama onun dışında kazanılmış haklara asla dokunulmasın. Ben bugün kıdemden ne alıyorsam, aynısını olsun. Bugün kıdem 1 yıla 30 gün, işte bu 30 gün 29.5 gün olmasın. Yeni işe girenler de dahil bu herkes için kazanılmış bir haktır” şeklinde konuştu. 

14 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 658 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU