Günün Tarihi:22 Ekim 2019

Arıcılar uyarıldı!


Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce ilçe merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerde başlatılan ilaçlama çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor.

Yaz boyu sürecek

Çalışmaların havaların açık ve yağışsız olduğu günlerde yıl boy sürdürülerek halkın sinek ve haşeratlardan uzak rahat bir yaz geçirebilmelerinin temin edilmesi amaçlanıyor.

Larva üremesi

Belediyeden yapılan açıklamada, "Bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde böcek ve haşeratın üremelerinin engellenmesi amacıyla yoğun ilaçlama çalışmalarımız başlamıştır. Kapalı ve açık su kanalları, gübrelikler ve larva üremesine elverişli alanların ilaçlanmasına ekiplerimiz devam etmektedir.”

Zarar görmesin

“İlaçlama çalışması yaparken çevreye ve bitki örtüsüne yararı olan arıların bu durumdan zarar görmelerini istemiyoruz. Bu sebeple arıcıların kovanlarını yaylalara ya da arıcılığa uygun mekânlara götürmelerini istiyoruz. Bu süreçte arıların zarar görmemesi için kovanların bulunduğu adresleri Müdürlüğümüze bildirmelerini özellikle istiyor ve bekliyoruz” denildi. Aynı açıklamada şikayet ve ihbarların Belediye çözüm masasına 444 9 054 No.lu telefona yapılabileceği de yapılan açıklamada yer aldı. 

14 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 330 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU