Günün Tarihi:22 Ekim 2019

146 kişi organını bağışladı


Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi organ bağışı çalışmalarında 2018 yılında 146 onaylı başvuru gerçekleştirerek, Sakarya genelinde en çok organ bağışı yapılan hastane oldu.

Stant kuruldu

Yenikent Devlet Hastanesi’nde organ bağışı kampanyaları için kurulan stantta hizmet almaya gelen hasta ve hasta yakınlarının bilgilendirilmesi sonucu, alınan bağışlar kapsamında, 2018 yılı değerlendirmesinde 146 onaylı başvuru gerçekleştirildiği belirlendi.

Türkiye’de 56.

Yenikent Devlet Hastanesi böylelikle Sakarya genelinde en çok organ bağışı yapılan hastane olarak birinci sırada yer aldı. Türkiye genelindeki değerlendirmede ise bin 14 hastane arasında 56. oldu.

2019’da 74 başvuru

Hastane Başhekimi Op.Dr. Adil Murat Akgül, organ bağışı konusunda bu yıl yapılan çalışmalarda 74 onaylı başvuru gerçekleştirdiklerini belirterek, Türkiye genelinde kampanya düzenleyen 629 hastane arasında 68. sırada yer aldıklarını kaydetti. Organ bağışı bilgilendirme standının hafta içi mesai saatleri içerisinde yıl boyu açık kalacağı belirtildi.

Müdür kutladı

Hastanelerde vatandaşları bilgilendirerek organ bağışını artırmaya yönelik stantlar kurulduğunu dile getiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Yenikent Devlet Hastanesini konuya karşı gösterilen duyarlılık nedeniyle tebrik etti.

Büyük mutluluk

Öğütlü, “Hayat biterken farklı bedenlerde hayatın devam edişine vesile olmak büyük mutluluk. Yenikent’te de organ bağışı ile ilgilenen personelimizi başarılarından dolayı kutluyorum. Organ nakline ihtiyacı olanlar ve yakınları organ bağışının ne anlama geldiğini çok iyi biliyor. Bu yüzden vatandaşlarımızın bunu insani bir görev olarak değerlendirmesini arzuluyoruz” dedi.

14 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 326 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU