Günün Tarihi:12 Aralık 2019

‘Kurbağa adamlar’


Emniyet teşkilatının deniz ve iç sularda kaybolan, atılan, saklanan suç aletleriyle cesetleri bulup, niteliğini bozmadan su üstüne çıkartmakla görevli birimi "kurbağa adamlar", zorlu şartlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Olay yeri inceleme

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğinde görevli 6 kurbağa adam, sorumluluk alanı olan Kocaeli, Zonguldak, Sakarya ve Düzce'de, genellikle bulanık ve görüşün olmadığı sularda olay yeri inceleme ekibi titizliğiyle çalışma yapıyor.

42 metreye kadar

Su altındaki zorlu göreve hazır olabilmek için yıl boyu her türlü iklim şartında düzenli antrenman ve dalış yapan ekip, maksimum 42 metre olmak üzere çeşitli derinliklerde "ceset çıkarma" ve dedektörle "suç aleti arama", "kurtarma" eğitimleri gerçekleştiriyor.

Ceset ve suç aleti

Görevleri arasında ceset ve suç aleti çıkarmanın yanı sıra devlet büyüklerinin geçiş güzergahlarında dere ve menfezlerde patlayıcı kontrolü, narkotik madde, silah ve tarihi eser kaçakçılığına yönelik gemilerin karina ve pervane kontrolleriyle suya düşen araçları çıkarma gibi faaliyetler bulunan kurbağa adamlar, 2017 yılında 28 görevde 190 dalış gerçekleştirerek 8 bin 740 dakika, geçen yıl gittikleri 37 görevde 170 dalışta 9 bin 749 dakika suda kaldı. Kurbağa adamlar, bu yılın ilk üç ayında ise 9 görevde gerçekleştirdikleri 9 dalışta suda 440 dakika mesai yaptı.

Birebir hizmet

Deniz Limanı Şube Müdürü Fuat Kubilay,  sualtı grup amirliğinde 6 kurbağa adamın görev yaptığını belirterek, Kocaeli'nin dışında Düzce, Sakarya ve Zonguldak illerine de birebir hizmet verdiklerini ifade etti.

15 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 357 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU