Günün Tarihi:12 Aralık 2019

Sakarya’da Wushu rüzgârı


Dünya Şampiyonu sporcuların da katılımıyla Okul Sporları Şampiyonası yıldızlar kategorisinde Sanda ve Taolu branşlarında ilk yarışmalar Sakarya Serdivan Kapalı Spor Salonunda yapıldı

Bine yakın sporcu
Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonun ilk gününde Dünya Şampiyonlukları bulunan milli sporcular da madalya için mücadele etti. Bine yakın sporcunun katıldığı organizasyonun açılış seremonisine katılım oldukça genişti.

Protokol akın etti
Sakarya’da düzenlenen şampiyonaya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Acar, Serdivan İlçe Müdürü Uygar Lahna, Türkiye Wushu Federasyonu As Başkanı aynı zamanda Balkan Wushu Federasyonu Başkanı Muhammet Çapoğlu, Federasyon As Başkanı Hasan Mehmet Kuyumcu, Federasyon Genel Sekreteri Osman Ötkün, Federasyon Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz ve Okul Sporları Temsilcisi Numan Savur katıldı.

En çok bu branşta
Federasyon Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, açılış seremonisinde yaptığı konuşmada 5 yıl öncesine kadar Wushu Kung Fu’nun Okul Sporlarında dahi olmadığını ancak bugüne gelindiğinde Wushu Sanda’nın ilk senesi olmasına ve ülke genelinden sadece birincilerin bu şampiyonaya iştirak etmesine rağmen Okul Sporlarına en çok katılımın bu branşta olduğunu ifade etti.

‘Spor disiplin ve ahlâktır’
Genç sporculardan Avrupa ‘da ve Dünya’da şampiyonluklar beklediğini özellikle vurgulayan Akyüz, “Velilere de özellikle şunu söylemek istiyorum. Spor nedir? Spor disiplin ve ahlaktır. Çocuklarımızı en kaliteli şekilde yetiştirmenin yoludur spor. Ve illa da Wushu Kung Fu sporu, dünyada bunu sağlamaya elverişli en güzel ve en faydalı spordur.

‘Yorulmadan çalışıyoruz’
Bizler bu sporun yöneticileri olarak bu güzel etkinlikler ile Wushu Kung Fu’yu ülkemizde ve dünyada yaymak ve en yüksek seviyelere çıkartmak için varımızla yoğumuzla hiç yorulmadan çalışıyoruz. Kıymetli antrenör arkadaşlarım, kıymetli sporcularımız ve Kung Fu’yu sevenler özellikle bilmenizi istediğimiz şey şudur; Wushu Kungu sizlerle Türkiye’nin dünyanın gündemindeki birinci sırayı alacaktır.” dedi.

Şampiyona hakkında bilgi
Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 10-14 Nisan tarihleri arasında Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda bu sene üçüncüsü düzenlenen organizasyona, 42 şehirden bine yakın sporcu katıldı.  30’u aşkın hakemle yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılan yarışmalar taolu ve sanda branşlarında gerçekleştirildi. 

15 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 368 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU