Günün Tarihi:22 Ekim 2019

Şehitler için mektup yazıldı


Sakarya Uğur Okulları öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü dolayısıyla ‘Mektuba Mektup’ projesi kapsamında cephede savaşan Anzak ve Türk askerlerinin anısına mektup yazdılar. Bu sembolik mektuplarda, Türk ve Anzak askerlerinin birbirlerine söyleyemedikleri varsayılan duygu ve düşüncelere yer verildi.

Proje

Çanakkale Zaferi’nin  104. Yıldönümü dolayısıyla Uğurlu gençler,  geçen yıl başlatılan  ‘Mektuba Mektup’ projesi kapsamında cephede savaşan Anzak ve Türk askerlerinin anısına mektup yazdılar. Bu sembolik mektuplarda  Türk ve Anzak askerlerinin birbirlerine söyleyemedikleri varsayılan duygu ve düşüncelere yer verildi. Sakarya Uğur Okulları tarafından yapılan açıklamada; “Bu güzel projede yer almanın yanı sıra Türkiye genelinde değerlendirilen mektuplar arasında başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencimiz ile haklı bir gururu yaşadık. 10. sınıf öğrencimiz Nida Sinem Kibar proje kapsamında yazmış olduğu mektup ile başarı belgesine layık bulundu. Ayrıca öğrencilerimiz İrem Nur Öztor, Ezgi Sıla Ünver ve Zeynep Çalık da değerli mektupları ile projeye iştirak ettiler” denildi.

 

15 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 283 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU