Günün Tarihi:12 Aralık 2019

Işıksu’dan SUBÜ’ye destek


Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ) Rektörü Mehmet Sarıbıyık’ı ve beraberindeki heyeti ağırladı. Ziyarette Işıksu, ikinci üniversitenin yapılandırılma sürecine destek vereceklerini belirtti.

Ziyaret

Sakarya’nın ikinci devlet üniversitesi olan ve her geçen gün büyüyen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Prof. Dr. Ali Boz, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Ergen, Rektörlük Danışmanı ve Öğretim Görevlisi Zülfikar Özçelik, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Işıksu, ikinci üniversitenin yapılandırılma sürecine gereken desteği vereceklerini söyledi.

İhtiyaçlar çözülecek

 Üniversitelerin bir şehrin geleceği için çok önemli olduğunun altını çizen Işıksu, “Milletimizle istişare ederek projelerimizi hazırladık. Özellikle eğitimle ilgili projelerimizde üniversite camiasını yakından ilgilendiren hususlara oldukça dikkat ettik. Adapazarı eğitim, bilim ve kültürün merkezi olsun istiyoruz. Bu doğrultuda üniversitelerimizle yakından çalışmak, iş birliğini artırmak arzusundayız. Yeni üniversitenin mevcut ihtiyaçlarını kısa vadede çözüme kavuşturacak yaklaşımımızla, üniversitenin gelişimine katkı sağlayacak adımlar içinde olacağız. Merkez Adapazarı kimliğini koruyacak bir anlayışla her alanda örnek adımları hep birlikte atacağız.”

Güçlü ilişkiler

Akademi ve yerel yönetim iş birliklerinin artırılarak sürdürülmesi için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını dile getiren Rektör Sarıbıyık, üniversite olarak hedeflerine adım adım ilerlediklerini vurgulayarak, “Üniversite olarak sahadayız. Üniversite sanayi, sektör ve yerel yönetimlerle güçlü ilişkiler içinde üniversitemizi yapılandıracak adımları atıyoruz. Geçmiş birikimlerimizle şehrimize değer katmaya devam edeceğiz” diyerek; Başkan Işıksu’ya hayırlı olsun temennilerini iletti. 

15 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 309 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU