Günün Tarihi:12 Aralık 2019

Avukatlar tiyatroda buluştu


Sakarya Barosu tarafından Avukatlar Günü nedeniyle düzenlenen ‘Bir Ceza Avukatının Anıları’ adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.

Beğenildi

Sakarya Barosu Yasal Masallar Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan ve AKM’de sahnelenen ‘Bir Ceza Avukatının Anıları’ adlı tiyatro oyunu izleyicilerle buluştu. Sakarya Barosu üyesi avukatların oluşturduğu oyunu, Av. Prof. Dr. Faruk Erem yazdı. Oyunda; Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı M. Sertaç Kesler, Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi 3. Hukuk Dairesi Başkanı Mehmet Bölük ve çok sayıda avukat yer aldı. Oyunda rol alan Başkan Av. Burak, oyunun sonunda tüm meslektaşlarına emeklerinden ötürü teşekkür etti.

Konusu

Oyunda izleyicilere: Hukuk ve adaletin birbiriyle benzer aynı zamanda da farklı kavramlar olduğu, hukukun adalete yaklaştığı çağdaş hukuk ilkelerine bağlı yönetimlerde insanın topluma karşı korunmasının hukukun görevi olduğu; devletin asıl varlık sebebinin adaleti sağlamak olduğu ve avukatların mevcut hukuku adalete yaklaştırmak için özveriyle çalışan bir meslek grubu olduğu vurgulandı. 

15 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 317 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU