Günün Tarihi:22 Ağustos 2019

Akyazı’da bayram coşkusu


Akyazı’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle adına yakışır bir şekilde kutlandı.

Bayramı kutladı

İlk tören Atatürk anıtı önünde yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü anıta çelenk bıraktıktan sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından sona erdi. İkinci tören Atatürk Stadı’nda yapıldı. İlçe Kaymakamı Yakup Güney ile Belediye Başkanı Bilal Soykan töreni izlemeye gelen Akyazılılarla öğretmen ve öğrencilerin bayramlarını kutladılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından uygulanan programa geçildi.

 

Oyunlar oynandı

Akyazı Paris Ortaokulu Edebiyat Öğretmeni Reşat Beyoğlu ile Cumhuriyet İlkokulu Türkçe Öğretmeni Rukiye Cinkara Arık’ın başarılı sunumuyla törene katılan öğrenciler şiirlerini okudu, balon patlatma, sandalye oturma, çuval içinde koşma ve halat çekme gibi oyunlarını oynayarak kendilerini izlemeye gelenlerin haklı takdirlerini aldılar.

 

Ödüller verildi

Günün en büyük alkışını ise Cumhuriyet Anaokulu, Nevruz Banoğlu İlkokulu Ana Sınıfı, özel Aymin Anaokulu ile Konuralp İlkokulunun halk oyunları ekipleri aldı. Öğrencilerin oynadıkları oyunlar güne adeta damgasını vurdu.  Düzenlenen bayram töreni gösteri sunan tüm öğrencilere ödül verilmesi ile son buldu. Bu törende geçit resminin yapılmayış nedeni anlaşılamadı.

 

Törene katılım

Gerek anıt önünde ve gerekse Atatürk stadında yapılan törenlere Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanı Bilal Soykan, Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Gürel, AK Parti, CHP, MHP ve BBP İlçe Başkanları, Gaziler, ATSO Meclis Başkanı Muzaffer Başer, Belediye Başkan yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları,  DaireMüdürleri, STK başkan ve yöneticileri ile Akyazılılar katıldı. 

25 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 363 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama