Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Fatih MTAL'da gençlik oyunları


Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Atatürk´ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun´a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100. yıldönümü anısına 15 dalda bireysel ve takım halinde sportif ve kültürel etkinlikler düzenlendi.

Madalyalar verildi

Okulda öğrenim gören tüm öğrencilerinin katıldığı etkinliklerin sonunda şampiyonlara madalyaları törenle verildi. Sportif etkinliklerde;Top Sektirme Yarışması,Bilek Güreşi Turnuvası,Basket Atma Yarışması,Dart Turnuvası,İp Atlama Yarışması,Satranç Turnuvası,Masa Tenisi Turnuvası, Voleybol Turnuvası, Halat Çekme Yarışması,Penaltı Atma Turnuvası yarışmaları,

 

Okul bahçesinde

Kültürel etkinliklerde ise Bilgi Yarışması, Münazara Yarışması, Güzel Şiir Okuma Yarışması,Yetenek Yarışması, Değişim Fatih Etkinliği olmak üzere tüm öğrencilerimizin katıldığı 15 farklı etkinlik okulun bahçesinde ve spor salonunda gerçekleştirildi.

 

2023 vizyonu

Okul Müdürü İrfan Karaçayır, “Atatürk´ün 19 Mayıs 1919 Tarihinde Samsun´a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100. yıldönümü anısına düzenlediğimiz Gençlik Oyunları Etkinlikleriyle Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyonuna uygun olarak öğrencilerimizin okul aidiyet duygularını geliştirmek, işbirliği yapma, takım halinde çalışma ve çevreleriyle olumlu ilişkiler kurma gibi birçok sosyal becerinin gelişimine imkan sağlamaya gayret ettik.” dedi.

 

Düzenlenen gençlik oyunlarıyla ilgili öğrencilerin görüşleri ise şöyleydi. Ali Osman Yalçın (Dart Şampiyonu): “Okulumuzda yapılan bu etkinlikler yeteneklerimi ortaya çıkarmakla birlikte, yeni arkadaşlıklar kurmamı ve tanımadığım insanlarla samimi olmamı da sağladı. Bu tür yarışmaların devam etmesini özellikle istiyorum.”

 

Kağan Gürbıyık; “Gençlik oyunlarında Güzel Şiir Okuma ve Bilgi Yarışmasında iki birincilik kazandım.Takım arkadaşlarımızla keyifli dakikalar geçirdik. Yarışma sayesinde şiir okuma yeteneğimi farkettim.Bu etkinliklerin tekrarlanması istiyorum.

 

Celil Talha Başkan; “Penaltı atma yarışmasında Arif Emre Koç arkadaşımla birinci olduk. Güzel, heyecanlı ve çekişmeli bir yarışma oldu. Çok mutlu olduk. Bu yarışmaları düzenleyen biz öğrencileri bir araya getiren herkese teşekkür ediyoruz.”

 

17 Mayıs 2019 , Cuma Bu haber toplam 467 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU